יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירעניין אישי

1. הפעולה המסתערבת והנועזת – חיסול חוליית המחבלים בבית-החולים בג'נין, בטרם ייצאו למסע רצח - מוכיחה, שאם היא רוצה גם ישראל יודעת להפתיע, ועוד איך.

2. סחר-מכר מביש מתנהל על גבם של החטופים. חמאס מציב תנאי אחר תנאי. אירגון הטרור אינו מעוניין באנשיו, הוא מעוניין בעינוי אנשינו. אין לקנא בנתניהו על ההחלטה הגורלית שיצטרך לקבל לבסוף. החלטת חייו. כך או כך יספוג מטחי ביקורת.

3. טילים על גוש דן? טילים על העוטף? שלושה חודשים מפרוץ המלחמה? משהו כאן לא מסתדר לי, בלשון המעטה!

4. דובר צה"ל היה במיטבו ביום שני כשתיאר בפרוטרוט את המשך מהלכי הלחימה בשלוש הגזרות של הרצועה, בליווי מפות ותמונות פנורמיות של בירת החמאס חאן יונס.

5. אלה ימים שבהם אני חצוי ברגשותי כלפי נתניהו. מצד אחד, כעס עצום על המחדל הנורא של 7 באוקטובר במשמרת שלו, מצד שני – וזו רק דוגמא - ביקור מפתיע אצל משפחת החלל אחמד אבו-לטיף ז"ל ברהט. אמפאטיה אמיתית למשפחת בדואית שכולה.

6. אילו אני עתה חבר-כנסת הייתי יוזם שני דברים. האחד, תיקון בחוק הלאום, מכליל בו את הערך "שיוויון". שנית, הייתי מקפיד לצאת לביקורי ניחומים אצל משפחות החללים באשר הן.

7. נתניהו המכעיס: כמו שלפני המלחמה איפשר העברת מיליוני דולרים לחמאס, ששימשו לבניית מערך המינהרות האימתני, עתה הוא מאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לעזה, כלומר לחמאס, בכמויות בל ייאמנו ובניגוד להתחייבותו קבל האומה.

8. מנגד – הכה את ביבי ומיד תהיה מבוקש בכל הערוצים. ראו מקרה הסופר אייל מגד, החבר לשעבר, שיצא לפתע במיתקפה שוצפת נגדו, כמובן במאמר מעל דפי "הארץ".

9. ב'וואלה' מטילים ספק במסמך ההנחיות של סינוואר, שחשף עמית סגל. האשימוהו בשירות "אדוניו", כלומר לשכת ראש הממשלה. אף פעם לא ביקרו אצלם באותו אופן למשל את גיא פלג המשרת באופן כה שקוף את מערכת המשפט, במופעי האימה שלו.

10. עשר דקות הליכה מביתי – ואני בשבע טחנות. הירקון המשתקם. איזה מראה מרנין של טבע ירוק טובל בשפעת מים גועשים, חומים. להקות יונים שרק מצפות למבקרים שיאכילום, מוכנות אפילו להתמקם על הכתף. טוב לנשמה, טוב לרגיעה מן החדשות.