הרב חגי לונדין
הרב חגי לונדיןצילום: ללא

המבצע הנועז בו שוחררו שני חטופים באמצעות כוחות צה"ל משמח את כולנו לא מפני שהוא פתר את כלל בעיותינו:

ישנם עדיין 134 חטופים בעזה, המערכה רחוקה מסיום; רק כעת שכלנו עוד שני גיבורי צה"ל; ואנו מוצפים בשלל אתגרים ביטחוניים, כלכליים וחברתיים; יחד עם זאת הוא משמח אותנו מפני שהוא תזכורת לתמונה הכוללת והיא -שאנחנו מנצחים!

בחודש אדר אנו מרבים בשמחה כי חל בו נס פורים. תשועת פורים לא פתרה את כל הבעיות של היהודים בפרס (זו הסיבה שלא אומרים בו את תפילת ההלל), אולם היה פה נס. "נס" הוא מלשון נס (דגל) מתנוסס; תזכורת שהתמונה הכוללת היא שהמציאות מונהגת בידי אלוקים ומובלת אל הטוב ואל הישועה.

גם שחרור החטופים הוא סוג של נס מתנוסס; דגל שמזכיר לנו את התמונה הכוללת שטרור מנצחים לא באמצעות כניעה אלא במאבק נחוש; דגל שמזכיר לנו – למרות רצונם הנואש של אנשים מסוימים לטשטש זאת – שהתמונה הכוללת היא שאנו מנצחים את החמאס; דגל שמזכיר לנו שהתמונה הכוללת היא שעם ישראל בטווח ארוך מתגבר וצומח ביטחונית, כלכלית, חברתית ורוחנית.

חכמים מתבטאים ש"הרוצה שיתקיימו נכסיו יטע בהן אדר (עץ גדול לסימן) שנאמר אדיר במרום ה'"; מי שרוצה לשמור על נכסיו הנפשיים ולהישאר שפוי בתוך ההמולה של ימינו – שיזכור את הסימנים הללו שמזכירים לנו את התמונה הכוללת ש"אדיר במרום ה'".

הרע יעבור, הטוב יתגבר, בעזרת ה'