האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: Mendy Hechtman/Flash90

פרופ' אשר בן אריה, דיקן בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית הודיע כי הפרופ' טאדירה שלהוב קירקוביאן לא תחזור להוראה במוסד כל עוד לא תתנצל על הכחשת הטבח ב-7 באוקטובר.

"לפני מספר ימים נאלצתי להודיע על הפסקת ההוראה של פרופי טאדירה שלהוב קירקוביאן בביהי"ס. ההחלטה התקבלה לפני החלטת הנהלת האוניברסיטה על השעיה מהוראה ובניגוד לסיום של ההשעיה מטעם ההנהלה, ההחלטה על הפסקת ההוראה בבית הספר עודנה בתוקף", ציין בן אריה במכתב ששלח.

הוא ציין כי "מאז פרסום ההחלטה שלי - וביתר שאת בעקבות פרסום החלטת הנהלת האוניברסיטה -הרוחות סוערות, התקיימו הפגנות בעד ונגד ורבים מכם פנו אלי ולחברי הנהלה בביה"ס עם מצוקה לא פשוטה. חשוב לי להבהיר - ההחלטה איננה בגין אמירות פוליטיות כאלו או אחרות, היא גם איננה בשל עבירות משמעת או עבירות תקנוניות כאלו או אחרות. ההחלטה היא מוסרית, אקדמית ומקצועית. לא קדם להחלטה הזו שום לחץ פוליטי או אחר עלי או על הנהלת ביה"ס ומעולם לא היינו ולא נהיה חלק מהמשחק הפוליטי המתרחש גם כיום".

פרופ' בן אריה הדגיש כי "ההחלטה, נעוצה במרכיב אחד מרכזי - הכחשת מקרי האונס והרצח של אזרחים, נשים וילדים ב-7 לאוקטובר. כל זאת, בניגוד מוחלט לערכי מקצוע העבודה הסוציאלית אשר הוא התכלית של ההוראה שלנו. מי שמכחיש מקרי אונס ורצח לא יכול ללמד בבית הספר לעבודה סוציאלית".

"אנו נמצאים כרגע בצומת דרכים. דרך אחת שאני מקווה שנשכיל ללכת בה היא מאוד פשוטה. ברגע שפרופ' שלהוב קירקוביאן תודה שאכן, בשבעה לאוקטובר היו מקרי אונס ורצח של נשים וילדים חפים מפשע, כפי שהאמת, המוסר וערכי העבודה הסוציאלית מחייבים, ההחלטה על הפסקת ההוראה תבוטל באופן מיידי. הדרך השניה, גם היא ברורה וחד משמעית. סירוב מצידה של פרופי שלהוב קירקוביאן להכיר באמת ולעמוד לצד הקרבנות יקבע כי ההוראה של פרופ' שלהוב קירקוביאן לא תחודש במסגרת בית הספר".

פרופ' שלהוב-קיבורקיאן כינתה את הישראלים "פושעים" ואמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות".

בראיון לפודקאסט היא שיתפה כיצד הישראלים מפחדים כשעוברים לידה בזמן שהיא משוחחת בערבית בטלפון.

"הם צריכים להיות מפוחדים והם צריכים לפחד, כי פושעים תמיד מפחדים", אמרה בראיון שנחשף בערוץ 14.

היא הוסיפה כי "הם לא יכולים לקחת בעלות על האדמה שלי, הם לא יכולים להזיז את האנשים שלי, הם לא יכולים להרוג ולא להיות מפוחדים. אז כדי להם להיות מפוחדים".

"וזה למה הם מפחדים, כי הם לא יכולים להסתכל לנו בפרצוף. הכוח שיש להם הוא הכוח שהקהילה הבינלאומית נותנת להם. כן, יש להם כוח, והכוח לא בא מהם, הם לא בעלי עוצמות", אמרה.

בהמשך אמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות, זה הכיוון אליו אני הולכת היום. היא לא יכולה להמשיך, היא לא יכולה, זה פלילי".

"רק בביטול הציונות אנחנו יכולים להמשיך, זה מה שאני רוצה". היא אמרה כי מדינת ישראל תשתמש בהכל "כדי להמשיך להרוג, זו מכונת הרג וזה משטר נקרו פוליטי".

היא מתחה ביקורת על המדינה, "הם ישתמשו בכל שקר, הם התחילו בתינוקות, הם המשיכו באונס, הם ימשיכו עם מיליון שקרים אחרים כל יום, הפסקנו להאמין להם, אני מקווה שהעולם יפסיק להאמין להם".

שמה כבר עלה לכותרות לאחר שפרסמה עצומה, שלושה שבועות לאחר הטבח, ובה טענה כי ישראל מבצעת השמדת עם בעזה.

במכתב ששלחו לה נשיא ורקטור האוניברסיטה נכתב כי דבריה על כך שישראל מבצעת פשעי מלחמה הינם דברי הסתה עליהם ניתן לעמידה לדין, והם מצטערים שהיא חלק מקהילת האוניברסיטה.