ההפגנה בירושלים
ההפגנה בירושליםצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

בקואליציה ובאופוזיציה מתייחסים הערב (שלישי) למחאה השמאל האלימה בסמוך לבית ראש הממשלה בירושלים.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב: "רק בשבוע שעבר התרעתי בפני ראש השב"כ על הזלזול באבטחת ראש הממשלה ונענתי בביטול. אני דורש מהשב"כ להתעורר באופן מידי ולקחת ברצינות את אבטחת ראש ממשלת ישראל ומשפחתו. סיטואציה שבה אלפי אנשים פורצים לאזור בית ראש הממשלה והשב"כ עוצם עיניים היא בלתי מתקבלת על הדעת".

יו"ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כתב: "יוצא מהמשרד אחרי יום עבודה ארוך ומתעדכן בחדשות בכאב גדול על אלימות האנרכיסטים בירושלים. מראות של ה 6.10. קורעות את הלב וקורעות את העם".

הוא הוסיף: "אנחנו במלחמה על הקיום מול אויב אכזר וחייבים לשמור על הביחד שלנו. זה קריטי ללוחמים הגיבורים שלנו, קריטי ליכולת העמידה שלנו מול הלחצים הבינלאומיים לעצירת המלחמה, ובעיקר קריטי מול סינואר, נסראללה ואיראן. אסור לנו לתת להם לשמוח ולגרום לחטופים והחטופות שלנו להתכווץ בכאב במנהרות עזה. רק יחד ננצח!".

חבר הכנסת מתן כהנא הגיב כי הוא "רואה בדאגה את ההפגנה בירושלים וקורא לכולנו - אסור לחזור לימים שלפני ה-7/10. כעת נדרשת אחדות רחבה ותאריך מוסכם לבחירות עוד השנה".

לפיד הושלך על פרש; מפגין נכנס מתחת למכת"זצילום: דוברות המשטרה

השר עמיחי אליהו כתב: "‏מי שמסית ומלהיט את הרוחות, עד כדי הדרדות למאורעות האחרונים. - לא החטופים עומדים לנגד עיניו, כי אם רדיפת נתניהו".

יו"ר מפלגת נעם, סגן השר אבי מעוז הגיב: "אני מגנה את האנרכיה השוררת ברחבי ירושלים תוך סיכון חיי אדם וביניהם כוחות הביטחון וקורא למשטרת ישראל לאכוף את החוק ללא מורא ופחד מערוצי התבהלה וחבריהם של הפורעים בתקשורת. אני מחזק את ידיו של ראש הממשלה, שנבחר ע"י רוב העם, שלא יירתע ולא ייחלש מהמתקפות הפראיות, וימשיך בעמידתו האיתנה להוביל את מדינת ישראל במערכה הקשה".

השרה מאי גולן הגיבה: "לוחמינו היקרים, האהובים והקדושים - סליחה! בזמן שאתם נלחמים באויב הרצחני והנורא מכל, יש אנרכיסטים שפועלים ללא הרף לשרוף את המדינה שאתם מגינים עליה בגופכם ובנפשכם. מבטיחה לכם שלא נירא ולא נפחד. רק אתם תמשיכו להיות לנגד עינינו - בהובלה לניצחון המוחלט והחזרת כלל החטופות והחטופים הביתה בעזרת השם!".

יו"ר סיעת המחנה הממלכתי זאב אלקין כתב כי מדובר ב"תמונות קשות בירושלים. ‏אין מקום להפרת חוק ולפגיעה בשוטרים! ‏אין מקום לאלימות משטרתית ולשימוש מופרז בכח! ‏אנא עצרו! אנחנו לא אויבים אחד לשני. ‏חמאס, חיזבאללה, איראן הם האויבים! ‏אנו בעיצומה של מלחמה מול אויב רצחני שרוצה להשמיד את כולנו, תומכי הממשלה ומתנגדיה. ‏את האויב הזה צריך לנצח!".

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן תקפה את המפגינים וכתבה כי "מה שקורה כאן הערב הוא אובדן. ‏פשוט אובדן. חברה שלא מסוגלת להתנהל באופן ראציונלי ותועלתני בשעת סכנה קיומית קשה מנשוא היא חברה שאין לה סיכוי לשרוד. ‏נושאי הלפידים הערב נתנו לסינוואר עוד ניצחון עטוף בסרט וצלופן. ‏משהו ביצר ההשרדות שלנו נפגם עד היסוד".

המפגינים פורצים את המחסום עם לפידיםצילום: דוברות המשטרה

ח"כ קטי שטרית מהליכוד הגיבה: "שב"כ, משטרה, פרקליטות, וכל גורמי האכיפה, הם כבר אצלו בחצר, עם לפידים! ‏שלא תגידו לא ידענו, הכתובת כתובה על הקיר וזה לא סרק סרק סרק".

ח"כ ולדימיר בליאק מיש עתיד הגיב: "תגובתי לאירועים הערב בירושלים? הממשלה הפושעת וראש הממשלה הלא כשיר, שאחראים באופן ישיר על אסון השבת השחורה, 1500 נרצחים והרוגים, אלפי פצועים, 240 חטופים, עשרות אלפי מפונים, פילוג, שיסוי והרס החברה הישראלית - צריכים לעוף מחיינו. ‏בחירות עכשיו".