הרב אליקים לבנון
הרב אליקים לבנוןצילום: ישיבת אלון מורה

רב השומרון הרב אליקים לבנון מבהיר כי בניגוד לפרסומים דעתו לא השתנתה והוא עומד בתמיכתו בהחלטת הוועדה אשר בחרה ברב מאיר כהנא כמועמד הציונות הדתית לכהן כרב הראשי לישראל.

"המכתב שהודלף לתקשורת נשלח רק לרבנים הרואים עצמם כמועמדים ראויים. אין ספק שהם ראויים, אבל מתוך רצון לחדול ממאבקים בציבור הדתי לאומי הועלתה ההצעה שבמכתב.

לא הייתה כל כוונה לפרסם את המכתב אלא רק לקרוא למועמדים לגבש חזית אחידה ולגשת לבחירות כאיש ולב אחד", אמר הרב לבנון.

הרב לבנון הוסיף כי הוא מיצר על כך שדברים אשר נכתבו לצורך השלום מנוצלים לשימוש פוליטי מזיק, כלשונו.

למכתב המלא

מאוחר יותר שיגר הרב לבנון מכתב אישי לרב מאיר כהנא בו הבהיר: "מאחר ולצערי היה פרסום של מכתב שכתבתי, הנני להבהיר, אני תומך בלב שלם במועמדותך, כנציג הציבור הדתי לאומי, לכהונת הרב הראשי לישראל!".

עוד כתב: "תמיכתי במועמדותך נסמכת, הן על ההיכרות האישית בינינו, משום כך הנני רואה בך את האישיות הרבנית אשר תוכל להצליח במשימה של העלאת כבוד הרבנות. והן על החלטת הועדה אשר התכנסה ובחרה בך כמועמד הציונות הדתית, החלטה שאין לערער עליה".

הרב לבנון התייחס למכתב שפורסם מוקדם יותר היום: "שלחתי מכתב לשלושה רבנים, אשר הופיעו בפני הוועדה. המכתב כוון רק לרבנים הללו, מתוך מחשבה ורצון לחדול מהמאבקים בשאלת מועמד הציונות הדתית".

"לצערי, המכתב הודלף לעיתונות, ובכך, המדליף עשה מעשה שלא יעשה!", כתב הרב והוסיף כי "המכתב אשר נועד לנסות ולגשר בין הרבנים, ולגבש חזית אחידה, 'כאיש אחד ובלב אחד', נוצל ככלי להוספת מחלוקת. אני מיצר על כך מאד מאד! חזק ואמץ, לך בכחך זה והושעת את ישראל!".