עופר וינטר מתקבל במחיאות כפייםערוץ 7

תא"ל (במיל') עופר וינטר התקבל הערב (רביעי) במחיאות כפיים סוערות בכנס 'זמן הכרעה' של פורום המפקדים והלוחמים במילואים לאחר שבצה"ל אסרו עליו לשאת בו נאום.

וינטר הודיע השבוע כי נאומו בכנס יעסוק בנושא המלחמה: "אמנם הלחימה בעזה מורכבת וצה"ל מצליח לגבור על חמאס בכל מפגש טקטי, אך בצורתה הנוכחית היא לא תביא להכרעת חמאס ולניצחון ברור עליו".

הוא הדגיש: "עלינו לוודא כי מתקיימת לחימה הכרעתית במסגרתה אנו דואגים טוב יותר לבטחון כוחותינו ויחד עם זאת פוגעים לחמאס במוקדי הכוח ובנכסים הרגישים שלו, רק כך נוכל לייצר הכרעה במערכה".

דובר צה"ל מסר בתגובה כי עופר וינטר טרם השתחרר מצה"ל ונמצא בתקופת פרישה, ועל כן חלות עליו פקודות הצבא. "מדובר בכנס פומבי, אשר השתתפות משרתי צה"ל בו נדרשת באישור. לאחר בחינת הבקשה, מאחר ומדובר בכנס העוסק בנושאים צבאיים ובמדיניות צה"ל, עד כדי הבעת מחאה במהלך מלחמה, הוחלט שלא לאשר את הבקשה, בהתאם לפקודות".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב "קטנוניות וסתימת פיות. ההחלטה התמוהה של הרמטכ"ל לאסור על תא"ל עופר וינטר, שנמצא בחופשת השחרור, מלהופיע בכנס שמיועד לאנשי מילואים, פוגעת קודם כל במוסד הרמטכ"לות ובצה"ל".

ליברמן הוסיף: "התחושה היא שהפיקוד הבכיר בצה"ל חושש מפני דיון פתוח, חשוב ונוקב על המחדל של השבעה באוקטובר, על אופן הלחימה ויעדי המלחמה. לשיח מסוג זה חשיבות רבה והכרחיות על מנת לחזק את האמון של חיילי המילואים במערכת הצבאית ובמפקדיו".