דוד דאור שר בכיכר החטופיםצילום: שרים יחד למענם

בכיכר החטופים נערכה הערב (שלישי) עצרת האחדות השבועית של משפחות החטופים "שרים יחד לשובם".

את האירוע הנחתה גניה צוהר, מיוזמי העצרת, דודתו של החייל הבודד החטוף עומר נאוטרה. האירוע הפעם היה גם בסימן עשור לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח הי"ד.

בת גלים שער, אימו של נפתלי הי"ד, דיברה על כוח האחדות. "לפני עשור בדיוק, התכנסנו כאן בכיכר סמוכה, כדי לשיר יחד לשובם של שלושה נערים. העובדה שמצאנו את הנערים בדרך נס, והבאנו אותם לקבורה יחד במודיעין, אפשרה לנו המשפחות להמשיך בחיים. כדי שנוכל להתמודד עם העתיד אנחנו זקוקים לעוצמות העכשוויות והעוצמות הללו זה החוסן הלאומי שלנו. זה הביחד שלנו. אנחנו חייבים לשיר ולהתפלל יחד לשובם".

שיר, בתו של החטוף קית' סגל אמרה: "אני רוצה לפנות לכל אלו שבימים החשוכים האלה בוחרים בדרך של פילוג, הסתה, שיסוע ולשון הרע ולבקש תפסיקו, פשוט תפסיקו. תגדלו ותתעלו לגודל השעה. אתם אלו שמשרתים את ידיהם של אויבנו, אתם מחלישים את העם ושוברים אותנו מבפנים".

היא פנתה למגישות החדשות בערוצים השונים בבקשה מיוחדת. "אני רוצה לפנות היום במיוחד לכל הנשים שיושבות ערב ערב באולפני הערוצים השונים - יונית לוי, הילה קורח, מיכל רבינוביץ, מגי טביבי - אתן אלו שמובילות את דעת הקהל ורוח העם. אני רוצה לבקש מכן - קדמו והובילו את העם שלנו לאהבה, לתקווה, לאחדות ולאור. תהדהדו איתנו את מסר האחדות ותעזרו לנו לגבור על החושך הנורא. תעזרו לנו להגדיל את האור".

השר לשעבר, יזהר שי, ששכל את בנו בשבעה באוקטובר הוסיף: "ביחד, רק ביחד, נוכל לעבור את הימים הקשים, השבועות, אולי החודשים, כל זמן שעוד נכון לנו עד שהם ישובו הביתה. וכשאנחנו ביחד, אנחנו חזקים, נחושים ולא מורתעים. זה הזמן שלנו לאחד את השורות, להתלכד סביב למשפחות החטופות והחטופים ולהיות כאן בשבילכם".

לאחר מכן עלתה לבמה דיצה אור אימו של אבינתן שנחטף ממסיבת הנובה יחד עם חברתו, נועה ארגמני, שהוחזרה מהשבי.

דיצה אור באירוע
דיצה אור באירועצילום: מטה המשפחות

"המלחמה הנוכחית היא מלחמה על הזהות, מולנו אויב שכל כולו להט דתי", אמרה דיצה, "הסיכוי היחיד שלנו לנצח אותו הוא מתוך עוצמת הרוח. אני מזמינה כל אחד לשאול את עצמו את השאלה הבסיסית: למה אנחנו כאן? הציונות הקלאסית נתנה את התשובה החד משמעית – מקלט בטוח לעם היהודי. זה נגמר. המדינה לא יכולה להמשיך רק מתוך ההצדקה הקיומית הזו. בשמחת תורה ראינו שהיא כבר לא מקלט בטוח, בכלל. אנחנו עכשיו בעיצומו של הפיכת דף בהיסטוריה של עם ישראל ושל העולם".

דוד סולומון, מייסד תנועת נפגשים, מנכ"ל קהילת המילואימניקים ומיוזמי ברית האחדות והתקווה נשא גם הוא דברים. "אנחנו חיים בדור הניצחון, ניצוק פה משמעות מחודשת למדינה וחובה עלינו להבין את זה בכל נשימה, כל דקה, כל רגע. אלפים שהיו בחו"ל בשבעה באוקטובר הסתערו על המטוס הראשון והגיעו לארץ בלי שאלות ובלי היסוס. נלחמו להילחם. אלו שאמרו עליהם שהם 'דור הטיק טוק' מסתבר שהם 'דור התיק תק'- במעשים ולא בדיבורים".