יהודים מתפללים בהר הבית בתשעה באב
יהודים מתפללים בהר הבית בתשעה באבצילום: אם תרצו

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת תוקף בחריפות את הנחיית ראש הממשלה נפתלי בנט להמשיך בעליית יהודים להר הבית בתשעה באב.

בחשבון הטוויטר שלו כתב טיבי: "'ממשלת השינוי' נכנעה לימין הקיצוני בכל דבר, כולל כיבוש ירושלים, קריאת 'מוות לערבים' והפגנות בעד 'בנייה מחדש של בית המקדש'''.

טיב גם רמז להתפרעויות שעשויות להתרחש כתוצאה מתפילות היהודים בהר הבית, ''זו הפרה של הסטטוס קוו ההיסטורי. הם אחראים באופן מלא לכל מה שעלול לקרות היום''.

למעלה מאלף יהודים עלו היום (ראשון) להר הבית לרגל צום תשעה באב, יום חורבן בית המקדש.

החל מהשעה שבע בבוקר מתאפשרת כניסה להר בליווי צמוד והדוק של המשטרה. בין העולים: חברי הכנסת עמיחי שיקלי ויום טוב כלפון מסיעת ימינה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הערכת מצב בהשתתפות השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה בנוגע לאירועים בהר הבית. בנט הנחה להמשיך בעלייה מסודרת ובטוחה של יהודים להר, תוך שמירה על הסדר במקום. ראש הממשלה מקבל עדכונים שוטפים ויקיים הערכות מצב נוספות בשעות הקרובות.

ערבים התפרעו לפנות בוקר ויידו אבנים לעבר כוחות המשטרה בהר הבית. השוטרים נכנסו אל מתחם ההר ופיזרו את המהומות ללא עצורים.

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) שעלה הבוקר (ראשון) להר הבית יחד עם מאות יהודים, אמר לערוץ 7: ''בעיניי זה חשוב מאוד, זה שריד המקדש, הסמל הלאומי הכי מובהק שיש לעם ישראל. זה הרבה מעבר לעניין דתי, סגירת מעגל היסטורית. זו סגירת מעגל מול הרומאים. הפעם ביקשנו שבועיים מראש ואישרו לא בקלות אבל אישרו בסופו של דבר''.