מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

ח"כ יריב לוין (הליכוד), ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית), ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) וח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) הגישו הצעה דחופה לסדר במטרה לקיים דיון במליאת הכנסת על התבטאויותיו של מנחה 'כאן' רמי יונס.

חברי הכנסת הגישו את ההצעה לסדר בשבוע שעבר לאחר שפורסם בערוץ 7 כי יונס, שהחל להנחות את התכנית "מהצד השני", כינה בעבר את חיילי צה"ל נאצים. מחר (שני) ידון בהצעה יו"ר הכנסת מיקי לוי ויחליט האם לקיים דיון במליאת הכנסת בנושא המבוקש.

"יונס התבטא בעבר לא פעם כנגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל היהודים", נכתב בהצעה לסדר שהגיש ח"כ לוין יחד עם חברי כנסת נוספים. "בין התבטאותיו קרא לחיילי צה"ל נאצים, פרסם פוסט תמיכה בחרם תנועת הBDS על ישראל ובחודש מאי האחרון קרא לצעירים ערבים לקחת חלק בפרעות הערבים ביהודים בערים המעורבות".

"כידוע, תאגיד השידור ממומן בכספי משלמי המיסים, ועל כן אינו מתקבל על הדעת שאדם שפועל ללא לאות כנגד אזרחי ישראל היהודים וכנגד חיילי צה"ל יועסק בערוץ זה", נאמר. "מכאן עולה הצורך לדון בדחיפות בנושא במליאת הכנסת".

כזכור, יונס החל בתחילת השבוע שעבר להנחות את התכנית "מהצד השני" בשפה הערבית, המשודרת מידי ערב בתאגיד השידור הציבור.

יונס הוא בוגר האוניברסיטה העברית, שם היה פעיל התא הפוליטי של מפלגת בל"ד. בהמשך, בקיץ 2015, שימש כיועץ הפרלמנטרי והתקשורתי של חברת הכנסת חנין זועבי.

בשנת 2018 שיתף יונס פוסט תמיכה בחרם תנועת ה-BDS על ישראל במסגרת משחק הידידות שתוכנן בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ישראל. בהמשך בוטל משחק הידידות ותנועת ה-BDS בירכה על כך.

רמי יונס

במהלך "פרעות תשפ"א" בחודש מאי, קרא יונס לצעירים ערבים להשתתף בפרעות הערבים ביהודים בערים המעורבות. בצירוף תמונה של פורע ערבי על רקע שריפה, נכתב ציטוט של יונס: "הצעירים פלסטינים ישמרו על המרד שלהם בחיים. אולי לא מחר ואולי לא בשבוע הבא, אבל אני מבטיח שהם לא ישתקו יותר. הדור הבא של פלסטין התעורר והוא לא יעצור עד שהוא יקבל את החופש והכבוד שלו בחזרה. בשבילם, גל המחאה הוא הצעד הראשון לקראת השגת המטרה הזאת".

בשנת 2018, לאחר שנהרגה מאש צה"ל רזאן א-נג'אר, פלסטינית שבעודה לבושה במדי חובשת השליכה רימון לעבר כוחות הביטחון בגבול רצועת עזה, כינה יונס את החיילים הישראלים בכינוי "נאצים".

"הנאצים הישראלים שירו ​​בפלסטינים בגטו הגדול בעולם כבר זמן מה, העבירו הילוך בכך שרצחו היום אחות באמצעות כדור בחזה", הוא כתב בחשבון הפייסבוק שלו. "כן, אחות רחמניה. נוחי על משכבך בשלום, רזאן. המוות שלך לא יהיה לשווא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו