הרכב שנפגעצילום: מד"א

אישה כבת 27 נפגעה הבוקר (שני) באורח בינוני בפיגוע ירי שבוצע מרכב חולף באזור היישוב עטרת שבבנימין.

הרכב בו נסעה האישה שנפגעה ספג לפחות עשרה קליעים ובעלה המשיך בנסיעה עד לכניסה ליישוב שם טיפלו בה חובשים ופראמדיקים של מד"א ופינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים שם הועברה לבדיקות ולהמשך טיפול.

הבעל שנהג במכונית והשיב באש לעבר המחבלים ושני ילדיה, כולל תינוקה שהיה במושב הצמוד אליה, לא נפגעו.

חובשת מד"א עם התינוק שהיה ברכב ולא נפגע

צילום: דוברות מד"א

פראמדיק מד"א ארי רוזנשטיין סיפר: "סמוך לכניסה לעטרת חברנו עם הרכב שבו היו גבר, אישה ותינוק כבן חודש וחצי. סיפרו לנו שסמוך לצומת אל הרואבי ירו עליהם והאישה נפצעה מהירי. הענקנו לה טיפול רפואי ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה יציב. הגבר והתינוק שהיו יחד איתה ברכב לא נפגעו ולא נזקקו לטיפול רפואי".

המחבלים שביצעו את הירי נמלטו מהמקום. כוחות צה"ל חסמו צירים באזור ופתחו במרדף אחר הרכב ממנו בוצע הירי.

שירה ליבמן שהיתה עדה לפיגוע: שמענו יריות מצידי הכבישדוברות מועצת יש"ע

שירה ליבמן, מנכ"לית מועצת יש"ע ובעלה ישראל ליבמן (אחיו של אליהו ליבמן שבנו אליקים חטוף בעזה) היו עדי ראייה לפיגוע.

"היינו בדרכנו לירושלים לאחר שניחמנו את משפחתו של גיבור ישראל, יצחק בן בשט הי"ד. מעט אחרי היישוב עטרת שמענו צרור יריות מצידי הכביש, מחבלים שפלים זיהו משפחה צעירה שנסעה מלפנינו והחלו לירות. בחסדי ה', אם צעירה לתינוק בן חודש וחצי נפצעה בכתפה אך התינוק יחד עם בעלה והרכבים שאחריה, כולל אנחנו, לא נפגענו", סיפרה ליבמן.

היא הוסיפה: "מדינת ישראל, ואומות העולם חייבים להבין שביהודה ושומרון, האויב עדיין מנסה להרים ראש. אנחנו ערים ורואים את צה"ל שפועל ללא הפסקה בכל אזורי יהודה ושמרון, ומבקשים ממנו להמשיך ולפעול ביד קשה ובכל האמצעים העומדים לרשותו. ולכל מבקשי רעתנו, אני אומרת במיוחד בבוקר זה, לא ניכנע לטרור. אנחנו נמשיך לחיות כאן ולהתפתח בכל חבלי ארץ אבותינו".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בזירת הפיגועדוברות מועצת בנימין

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ שהגיע לזירת הפיגוע אמר: "תושב, עובד מועצה היה בנסיעה עם אשתו וביתו. מחבל פתח עליהם באש ויצא לעשות וידוא הריגה. התושב השיב באש מתוך הרכב והמחבל נמלט".

"הטרור בעזה וכאן הוא אותו טרור. צריך למגר את המחבלים מהשורש גם כאן ביהודה ושומרון", דברי גנץ.

מדובר בפיגוע שני בבנימין בתוך יממה. אתמול נפצע באורח בינוני סרן (במיל') מני קלכהיים (49) תושב עטרת ואב לשבעה, בפיגוע דקירה בתחנת דלק באזור הכפר רנתיס. צוותי מד"א טיפלו בו ופינו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר.

במערכת הביטחון אמרו כי המחבל שביצע את הפיגוע הוא ראמי בלוט, בן 21 מהכפר רנתיס שפעל מטעם חמאס וכתב צוואה לפני שיצא לדרך כדי לבצע את זממו. המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע. כוחות גדולים של צה"ל כיתרו את ביתו בכפרו ולכדו אותו.