חבר הכנסת בועז ביסמוט מתייחס בראיון לערוץ 7 להחלטת הממשל האמריקאי לפעול באופן ישיר נגד מתיישבים ביהודה ושומרון ולהטיל עליהם סנקציות, למעמדו של אונר"א ולחילוקי הדעות עם הממשל האמריקאי באשר לעתיד הרצועה.

ביסמוט מגדיר את עצמו כחסיד של יחסי ישראל ארה"ב וכמי שמעריך מאוד את פועלו של הממשל הנוכחי שהעביר את הסיוע הביטחוני המשמעותי לישראל. "אמריקה חולקת איתנו את אותם ערכים. היא פרו ישראלית בין אם היא דמוקרטית ובין אם רפובליקנית, אבל היו בהיסטוריה גם חילוקי דעות עוד בתקופת רייגן ותקיפת הכור האטומי בעיראק ואנחנו עוד זוכרים את תקופת אובמה והעיקרון ש'אפילו לא לבנה אחת' והמשכנו לבנות".

"עם הממשל נוכחי יש לי חילוקי דעות. הממשל האמריקאי יכול לחשוב ששתי מדינות זה הפתרון ואני חשוב שזה יהיה אסון. אנחנו יכולים שלא להסכים". באשר להתנהלות מול המתיישבים אומר ביסמוט כי מדובר במהלך מקומם שהחל בישראל וממנה יצא לעולם.

ביסמוט מספר על ביקורו האחרון לפני כשבועיים בפרלמנט האירופאי ושם ראה דו"ח אירופאי שבו מגנים את השבעה באוקטובר, עוסקים בסיוע ההומניטארי ובהפסקת האש וברעיון שתי המדינות ובנוסף הדאגה על המתרחש ביהודה ושומרון והמתנחלים ומה שמוגדר כאלימות שלהם. "זה נולד כאן והגיע לשם. זה מגיע למצב שבו מקפיאים חשבונות בלי משפט. זה יעלה על הדעת? לכן חובתנו להגיד לידידנו הגדולים שכאן אנחנו לא מסכימים".

על ביקור בלינקן והשיחות עמו אומר ביסמוט כי גם כאן יש לזכור שמדובר בשליח של מדינה ידידותית שנהגה אחרת ממעצמות אחרות לאחר השבעה באוקטובר. עם זאת יש לקבל את המציאות בה ישנם חילוקי דעות גם בין ידידים בסוגיית היום שאחרי והכרעת המלחמה ו"האמריקאים מבינים את זה היטב".

"לא מזמן שלושה חיילים אמריקאים נהרגו בגבול ירדן סוריה. ראינו כיצד האמריקאים הגיבו בצורה חריפה גם בגבול סוריה וגם בעיראק נגד מליציות פרו איראניות. כלומר שהאמריקאים מבינים היטב את שפת הכוח. אנחנו נשארים בשכונה הלא ידידותית הזו ואנחנו צריכים להסביר לאמריקאים שאוי ואבוי אם לא נכריע את המערכה הזו. אוי ואבוי אם לא ננצח באופן מוחלט, מה שיזרוק את ההרתעה שלנו לפח. המלחמה היא לא נגד חמאס אלא נגד ציר ובלינקן יודע שהציר שנגדו אנחנו נלחמים לא אוהב גם את האמריקאים".

על הדרישה להחרפת הצעדים נגד אונר"א והדרישה לסגור את משרדי הארגון בירושלים, אומר חבר הכנסת ביסמוט כי מדובר בארגון טרור כפי שהצבא עצמו אומר ומוכיח. "בשבעה באוקטובר פעילים של אונר"א נכנסו לארץ, טבחו אנסו ושחטו, לקחו חטופים לעזה. מה צריך יותר מזה? לכן לא יעלה על הדעת שסוכנות אונר"א תפעל בבירתנו הנצחית והמאוחדת, ולכן ההצעה תעלה בפני ועדת שרים לענייני חקיקה. משרדי אונר"א חייבים להיסגר בירושלים, נקודה".

על עמדת העולם כלפי אונר"א סבור ביסמוט כי קיימת התפכחות מסוימת ואותה ניתן לזהות עם ההחלטה של מספר מדינות לא מבוטל להשעות את הסיוע שהן מעבירות לארגון. "יש כאן הזדמנות יוצאת מהכלל לא רק לסגור את פעילות אונר"א בירושלים, אלא בכלל להבין שזו סוכנות לשימור הפליטות הפלשתינית ואת הזיית זכות השיבה של הפלשתיני המסכן והיום זה כבר הפך לארגון טרור. אונר"א הוא לא הפתרון אלא הבעיה ואם אנחנו אומרים שמה שהיה לא יהיה אז גם אונר"א לא תפעל גם בעזה".