ג'ו ביידן
ג'ו ביידןצילום: דוברות הבית הלבן

בית הנבחרים אישר היום (שבת) ברוב עצום חבילת סיוע לישראל. ביידן בירך את חברי בית הנבחרים ואמר כי אלה יספקו "תמיכה קריטית" לישראל ולאוקראינה.

"החבילה מגיעה ברגע של דחיפות בהולה, כאשר ישראל עומדת בפני התקפות חסרות תקדים מאיראן, ואוקראינה תחת הפצצות מתמשכות מרוסיה. אני רוצה להודות לקואליציה הדו-מפלגתית של מחוקקים בבית הנבחרים שהצביעו כדי לשים את הביטחון הלאומי שלנו במקום הראשון".

ביידן אף קרא לסנאט לאשר אותה בזריזות, "זה צריך לקרות כדי שנוכל לשלוח במהירות נשק וציוד לאוקראינה כדי לענות על הצרכים הדחופים שלהם בשדה הקרב".

שוויה של חבילת הסיוע שתאושר בכל הנוגע לישראל והמזרח התיכון עומד בסך הכול על 26.4 מיליארד דולר. חלק מיועד לסיוע צבאי לישראל - הגנתי והתקפי, חלק נוסף מיועד לסיוע הומניטרי – ואילו חלק מצומצם מיועד להחזר הוצאות הפעילות של צבא ארה"ב במזרח התיכון.

כ-15 מיליארד דולר מחבילת הסיוע מיועדים לסיוע צבאי ממשי לישראל. ארבעה מיליארד מיועדים למערכת כיפת ברזל ולקלע דוד, ואילו 1.2 מיליארד נוספים – יועברו למערכת "מגן אור", שמיועדת ליירט רקטות וטילים באמצעות לייזר.

שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על אישור חבילת הסיוע והודה ליו"ר בית הנבחרים ג'ונסון "על מנהיגותך שהובילה את המאמצים להעביר את חבילת הסיוע לישראל היום, ותודה למנהיג המיעוט בבית הנבחרים האקים ג'פריס שתמך בו".

"ההצבעה על חבילת הסיוע לישראל עם תמיכה דו-מפלגתית גורפת מוכיחה את הקשרים החזקים והשותפות האסטרטגית בין ישראל לארה"ב ומשדרת מסר חזק לאויבינו. אני מקווה שההצעה תעבור את הסנאט בקרוב עם תמיכה דו-מפלגתית חזקה".

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה בירך את בית הנבחרים האמריקאי "ההצבעה היום בקונגרס שולחת מסר חזק וברור לאויבנו: הברית בין ישראל לארה"ב חזקה מאי-פעם. ‎אני משבח את מנהיגותו של יו"ר בית הנבחרים מייק ג׳ונסון. ההיסטוריה תזכור שעשית את הדבר הנכון באחת התקופות המכריעות ביותר. ‎אני מודה למנהיג המיעוט האקים ג׳פריס ולרוב המוחץ בבית הנבחרים האמריקאי שהראו במעשיהם כי העולם החופשי עומד יחד".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין בירך על אישור חבילת הסיוע האמריקני "מברך על אישור חבילות הסיוע בקונגרס, ובתוכם חבילת הסיוע לישראל ולאוקראינה. אני מקווה לאישור מהיר בסנאט ואז בבית הלבן על מנת שנוכל להמשיך בבניין הכח ובהעלאת המוכנות שלנו במלחמה הצודקת שלנו מול איראן ושלוחות הטרור שלה. אוקראינה וישראל עומדות בחזית המלחמה בציר הרשע של רוסיה ואיראן וניצחון שלנו הוא ניצחון לעולם החופשי כולו".