חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) מתייחס בריאיון לערוץ 7 להחלטת בג"ץ בעניין גיוס בני הישיבות החרדיות ואומר כי כלל לא הופתע ממנה.

"טוב שבג"ץ הסביר לנו מה צריך לעשות. באמת יש כאן מקום לתקווה גדולה כי בסוף יכול להיות שזה יתרום הרבה מאוד לעתידה של המדינה", אומר שטרן.

הוא מוסיף "אני חושב שלא השארנו לבג"ץ יותר מדי ברירה - ודווקא ההרכב של בג"ץ שהחליט על כך כולל שופטים שמרנים ולא שמרנים, דתיים ולא דתיים. כשרואים את הפה אחד הזה, זה מראה גם לנו את הדרך לגייס כמה שיותר חרדים, ומי שלא שלפחות לא ניתן לו את כל התנאים הכלכליים".

"לצערי זה לא יקרה מחר, אני לא רוצה להכניס אף אחד לכלא, אלא לומר למדינה - תעצרו - זה עוד יבוא. אבל אנחנו נפסיק לתמוך במערכת הזו שבעיני היא משחיתה", מציין חבר הכנסת.

שטרן מתייחס בסרקזם לטענת הליכוד כי מדובר בחוק זהה לזה שקידמה הקואליציה הקודמת בה היה חבר: "כשהעברנו את זה, מילואימניקים עשו 28 ימי מילואים, והיום הם עושים 200 ימים בשנה. הם רוצים ללכת לאחור? שילכו לבן גוריון".

חבר הכנסת דוחה את הטענה כי חוק הגיוס התעורר רק בכדי לערער את הממשלה ואומר כי מדובר ב"חטא קדמון של הרבה מאוד ממשלות, זה בעיקר חטא של המנהיגות החרדית הפוליטית".

"שמענו כאן אתמול את הרב תמיר גרנות", אומר שטרן ותוהה: "תגידו, מה, התורה רק שלהם? באלון שבות, במרכז הרב, ברמת הגולן ובישיבת מעלות לא מתפתחת תורה? תורה מתפתחת רק אצלם? תורה מתפתחת בישיבות שלנו לא פחות מאשר בישיבות שלהם. זאת בעיניי תורה אמיתית יותר. כזאת שמשלבת, מחברת".

בנוסף, שטרן מתייחס לטענה כי אמר שהתורה לא מגינה על עם ישראל. "אני אמרתי? יש רבנים שאומרים את זה. לא לומדים תורה בשביל להגן על עצמך - אלא בשביל מצוות לימוד תורה. עובדה שגם מי שלומד תורה הולך לרופא".

"אני לא יכול להביא לך תעודות ממישהו שחזר מפגישה עם ריבונו של עולם שאמר שכתוצאה מלימוד תורה אין צרות לעם ישראל. הקב"ה רוצה שנלמד תורה אבל לא על חשבון דברים אחרים", מדגיש שטרן.

יש לו גם מסר לחברי הליכוד ומפלגת הציונות הדתית. "אנחנו יחד. אין שמאל וימין, אין מתנחלים ותל אביבים. אני הולך לבתי אבלים בכל המקומות האלה והתחושה של הביחד עכשיו התחזקה מאוד וקיבלה משמעות. הביחד הוא לא קואליציוני, הוא על הערכים הכי בסיסיים שלנו, שבלעדיהם לא נהיה כאן".