בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

במפלגת הליכוד תוקפים הערב (שני) בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט בעקבות כוונתו להעמיד הלוואה בגובה חצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית.

''מדינת ישראל ממשיכה לשלם את מחיר התמונה של בנט בבית הלבן. בנט לא הגיב על רצח לוחם מג״ב ועכשיו יעביר 500 מיליון שקל לרשות הטרור של אבו מאזן, זאת לאחר שבשבוע שעבר התחייב שלא לפעול פומבית נגד איראן'', אמרו בליכוד.

''על ידי גניבת קולות הימין והמלכתו כראש ממשלה רק עם 6 מנדטים, בנט החזיר את השמאל לשלטון והפקיר את ביטחון ישראל'', הוסיפו במפלגה בראשות בנימין נתניהו.

בתוך כך, ארגון שורת הדין שוקל להגיש עתירה לבג״ץ נגד כוונת ממשלת בנט להעניק הלוואה של חצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית. נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, אמרה כי "לא ייתכן כי שעתיים בלבד לאחר שהתבשרנו על מותו המר של הלוחם בראל חדריה שמואלי ז״ל, ממשלת ישראל מחליטה להעניק פרס לטרור. זוהי החלטה הזויה ותלושת כל מציאות.

''את מחיר חיזוק הרשות הפלשתינית משלמת מדינת ישראל בדם הקורבנות. הרי ללא ההסתה של הרשות הפלשתינית לא היו פיגועי סכינאות, ולא היו פיגועי דריסה. אנשים לא היו נדקרים למוות בצומת תפוח, או נדרסים על ידי מחבל משולהב ומוסת. שורת הדין תשקול עתירה לבג"צ במידה והמדינה לא תתנה את חבילת הסיוע האדיר הזה בהסרת ההסתה לרצח יהודים", הוסיפה דרשן לייטנר.

במפלגת הציונות הדתית תקפו את הענקת ההלוואה לרשות הפלסטינית ואמרו כי ''ממשלת ישראל יצאה למסלול עוקף לחוק קיזוז משכורות מחבלים ומעבירה מאות מיליוני דולרים לאבו מאזן. ישראבלוף שבו מקזזים לכאורה ביד אחת ומעבירים 'הלוואה' ביד השנייה.

''העברת הכספים לרשות הפלשתינית מבלי להתנות זאת בהפסקת העברת המשכורות למשפחות המחבלים, מעודדת את הטרור ופוגעת במאבק העולמי בו. באיזו זכות מוסרית תוכל מדינת ישראל לתבוע מהעולם להפעיל לחצים על מדינות וגופים תומכי טרור אם היא בעצמה תומכת כלכלית בישות שמעודדת טרור במישרין?!

''אין כסף לבתי חולים הציבוריים, אין כסף לשכר החיילים הסדירים, אבל יש כסף להנשמה מלאכותית של מי שפועל נגד ישראל בהאג ומסכן אסטרטגית וביטחונית את מדינת ישראל. ממשלת השמאל הזו היא ממשלה מסוכנת למדינת ישראל'', הוסיפו במפלגה.

עוד באותו נושא:

כאמור, שר הביטחון בני גנץ נפגש אמש (יום א') בשעות הלילה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה. מלשכתו של גנץ נמסר כי השניים דנו בנושאים מדיניים-ביטחוניים, אזרחיים וכלכליים, וכי גנץ אמר לאבו מאזן שישראל נכונה לצעדים שיחזקו את כלכלת הרשות הפלסטינית.

גנץ החליט להלוות לרשות הפלסטינית חצי מיליארד שקלים, שיוחזרו מכספי הסילוקין מיוני 2022 במטרה לחזק את הכלכלה של הרשות. בנוסף ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות וינתנו אישורי בנייה בשטחי C.

כמו כן, ישראל תחל בהסדרת מעמד הומניטרי של אלפי פלסטינים ביהודה ושומרון שכיום ללא תיעוד, בהם אנשים שהגיעו מרצועת עזה לפני שנים, ומבקרים פלסטינים שהגיעו מחוץ לארץ והתחתנו בגילים מבוגרים. הסדרת המעמד תהיה לפי קריטריונים מוגדרים וגיל.

שר הביטחון גנץ סיפר היום לכתבים הצבאיים על פגישתו עם אבו מאזן במוקטעה ברמאללה, "הגעתי לפגישה כדי לבנות אמון ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל ועל הקשרים החשובים שלנו עם הרשות הפלסטינית שאני מאמין שצריך לחזק אותה".

"אמרתי לאבו מאזן ואני אומר גם לכם שלא אנחנו הולכים ולא הפלסטינים הולכים לשום מקום מחר בבוקר. הגעתי לפגישה כדי לבנות אמון ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל, והקשרים החשובים שלנו עם הרשות הפלסטינית שאני מאמין שצריך לחזק אותה. ככל שהרשות הפלסטינית תהיה חזקה יותר, החמאס תהיה חלשה יותר, וככל שתהיה לרשות יותר משילות, יהיה יותר ביטחון ואנחנו נצטרך לפעול פחות", כך שר הביטחון.

עוד באותו נושא:

גורם בכיר מאוד בממשלה יצא נגד שר הביטחון בני גנץ בעקבות פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "גנץ דואג לאינטרסים הפוליטיים שלו ולא החליף דיסקט שהתחלפה ממשלה. הוא מתנהל כממשלה בתוך ממשלה", אמר הבכיר.

"אם הפגישה נועדה לצרכים ביטחוניים מדוע הוציא הודעה לעיתונות? זה חרג מהסיכומים המוקדמים שלא יהיה סביב זה פסטיבל תקשורתי. אם הממשלה תיפול זה יהיה בגללו", הוסיף הבכיר לחדשות 12.

בסביבת גנץ משיבים "פשוט לא נכון. לפגישה הייתה חשיבות ביטחונית, היא היתה מתואמת ומאושרת ונעשתה בפרופיל נמוך ולראיה- אפילו לא יצאה ממנה תמונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו