רונן בר
רונן ברצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חברות הכנסת לימור סון הר-מלך וטלי גוטליב תקפו הבוקר (ראשון) את ראש השב"כ רונן בר שטען כי טרור יהודי מלבה טרור פלסטיני.

"אנחנו רואים שערבבו ולא ידעו להגדיר מי האויב ולא ידעו להרתיע את האויב ולהכניע את האויב, אז אנחנו מוצאים את עצמנו מול הגדרות מעוותות כאלה - למי אתה צריך לדאוג ובמי אתה צריך להיאבק", אמרה גוטליב ל-Ynet.

עוד הוסיפה: "רעיונות השמאל הגיעו גם לצמרת השב"כ. עומק ה'דיפ סטייט' הגיע לראש השב"כ ולראשי צה"ל. הטיימינג של הודעת ראש השב"כ - מקוממת".

חברת הכנסת הר מלך תקפה: "יש לי הערכה עמוקה לחיילים ואהבה אינסופית לאנשים האלה, לאנשי הביטחון. אבל אי-אפשר להתעלם היום מזה שלתוך הדרגים הפיקודיים הבכירים חלחלה תפיסה ומדיניות שהיא, כמו שאמרתי מקודם, לא יודעת להבחין בין אויב לעם שלך. לא יודעת להבחין בין מי שצריך לדאוג לו. יש הרבה מאוד דברים בהתנהלות שלהם, במיוחד ביחס לאותם תושבים ביהודה ושומרון".

"לצערי הרב, היום כבר כולם יודעים שיש תקרת זכוכית בתוך הצבא ובמערכת הביטחון - רק אנשים עם דעות מאוד מסוימות מקודמים, וכאלה שחושבים אחרת לא מקודמים. דעות שהן מאוד מאוד הרסניות לעם ישראל", הוסיפה.

שר הביטחון יואב גלנט גינה את המתקפה: "בזכות אנשי שירות הביטחון הכללי והעומד בראשם הפועלים הרחק מעיני הציבור, ניצלים מידי יום חייהם של אזרחים ישראלים. מגנה בתוקף את אמירותיהם של חברי הכנסת המגדפים את ראש השב"כ ומציע להם לחזור בהם ולהתנצל על דבריהם. כל התקפה מצד אנשי ציבור נגד השב"כ פוגעת בביטחון המדינה ובאזרחיה".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד גינה את הדברים ואמר: "כראש ממשלה עבדתי מול ראש השב"כ רונן בר באופן צמוד ואינטנסיבי. אין לי מושג קלוש מהן דיעותיו הפוליטיות, אבל אני יודע שהוא איש מקצוע מעולה, לוחם נטול פחד, פטריוט ישראלי, ובעיקר מנהיג ארגון שנמצא תחת התקפה גם של הטרור הפלשתיני וגם של הטרור היהודי של עברייני הגבעות ושליחיהם בקואליציה".

"מול ההתקפות המכוערות על ראש השב"כ של אנשים שלא עשו אלפית ממנו למען בטחון ישראל, שתיקתו של נתניהו היא חרפה לאומית. המורשת היחידה שתישאר מנתניהו היא כמי שנירמל את הקיצוניות והטירוף".