שר המורשת עמיחי אליהו חושב שמדינת ישראל צריכה להפגין נחישות ולהגביל את כניסת ערביי ישראל להר הבית בחודש הרמדאן.

"כשאנחנו בטוחים בצדקת דרכנו - העולם מתיישר איתנו. כשאנחנו מגמגמים, כשאנחנו נותנים למישהו להפעיל עלינו ביריונות ומשדרים לעולם כולו שאנחנו מפחדים מהביריונות הזו, כמו שעשו לצערי חלקים במערכת הביטחון, אנחנו מעודדים את המצב שבו מאיימים עלינו", טוען השר אליהו בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "שינינו דיסקט ותפיסת עולם בשמיני עצרת. לא עוד התקפלות בפני ביריונות או אלימות. מה שעשה השר בן גביר - זו הדרך היחידה שיכולה לשבור את החמאס, את האלימות, ואת הרצון של הרשות הפלסטינית לחקות את חמאס".

הוא מתייחס גם לאיומי מערכת הביטחון שהגבלת גיל הערבים המורשים להיכנס להר הבית תעורר מהומות. "אנחנו צריכים לקחת את הדברים שלהם בעירבון מוגבל, וכמובן, לדרוש מהם להיערך לזה. אני אומר למערכת הביטחון - אל תפחדו. אני מצפה מהמשטרה ומצה"ל לשבור את הרוח של מי שמאיים עלינו. אני רוצה לדעת מי מאיים על אזרחי מדינת ישראל ורוצה לשבור אותנו ואני רוצה לתפוס אותו ולהכניס אותו לכלא או לשלוח אותו לפגישה עם בורא עולם. חזרנו לכאן כדי להגן על עצמנו ולא להיכנע לביריונות של ביריונים".

הוא דוחה את הדברים הקשים שהשמיעו ראש האופוזיציה יאיר לפיד ויו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי נגד יו"ר מפלגתו לאחר ההשוואה ליחיא סינוואר. "אנחנו יודעים כמה צריך להתייחס ברצינות למיכאלי וללפיד. לתת את שטחי הגז בלבנון היה צעד שלא הוכיח את עצמו. הם לא יודעים להסתכל על המציאות בעיניים".

"די מיכאלי, די. ההשוואה שלנו לסינוואר היא פשוט בושה. אני לא הולך להתייחס לדבר המזעזע הזה. אין ביזיון יותר גדול מלהשוות אותנו או יהודים בכלל לסינוואר. זו המחלה שממנה אנחנו צריכים להיפטר, המחלה הגלותית, להאשים אותנו באכזריות של החמאס. הרי מי שאשם באמת במה שקרה הוא מי שהביא את אותם מרצחים לפה לארץ בהסכם אוסלו וכל מי שתמך בו כולל מרב מיכאלי", מסכם השר אליהו.