עקיבא נוביק
עקיבא נוביקצילום: יח"צ

העיתונאי עקיבא נוביק חיזק את דבריו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שעוררו סערה בשבוע שעבר ואמר כי מסוכן להעמיד את מטרות המלחמה זו מול זו.

תחת הכותרת בטור ב'הארץ' "סמוטריץ' צודק, מסוכן להעמיד את מטרות המלחמה זו מול זו", כתב נוביק כי "יש מי שמשטיחים ומרדדים את מה שסמוטריץ' אמר, ומציירים אותו כחסר לב, כדי לא לדון בתפיסות שהשמיע".

נוביק הבהיר כי סמוטריץ' אינו הסיפור. "יש ישראלים רבים שמסכימים איתו (ודאי לגבי 'בכל מחיר') ולמרות שהם סובלים מפרזנטורים גרועים, לא הוגן ולא נכון לסרב להקשיב להם".

"לצורך הדיון, בואו נפריד בין הדעות לבין המשמיעים אותן. עזבו את נתניהו וסמוטריץ'", כתב ותהה בפני הקוראים, "מה עושים בדיון עצמו: עם השאלה אם יש לסיים את המלחמה תמורת החזרה של חטופים. האם לשחרר את כל הרוצחים שהאויב דורש. האם להניח את נתיבי הברחות הנשק לרצועה כמות שהם. האם לאפשר לחמאס להישאר בשלטון. האם חברה עדיין יכולה להתקיים כשעשרות מאזרחיה חיים בגיהנום".

"אלה שאלות מצמררות ונוראיות, שאנחנו חייבים להתייחס אליהן", הסביר נוביק ומתח ביקורת על מי שתקפו את השר סמוטריץ', "לצייר את השר שהשמיע אותן כערל לב ומשיחי זאת אחלה טקטיקה, אבל היא מביאה אותנו למחוזות רעים".

הוא הוסיף נקודת חשיבה, "מה תענו למי שחושב שהממשלה צריכה להתחלף, מיד, ועדיין מקבל את העמדה הזאת?".

השר בצלאל סמוטריץ' עורר בשבוע שעבר סערה לאחר שהתייחס בכאן רשת ב' למגעים לעסקה לשחרור החטופים משבי החמאס.

"זה לא הדבר הכי חשוב. למה לעשות תחרות? מה זה חשוב עכשיו? צריך להשמיד את חמאס. זה חשוב מאוד, אבל גם אתה מבין שאמירות 'בכל מחיר' זו בעיה. צריך להחזיר את החטופים, צריך להפעיל לחץ על חמאס", אמר סמוטריץ'.

בהמשך פרסם סמוטריץ' ציוץ ברשת X בו כתב: "נשאלתי בראיון האם החזרת החטופים זה לא הדבר הכי חשוב לפני השמדת חמאס והניצחון במלחמה. תשובתי ברורה: רק על ידי השמדת החמאס והניצחון במלחמה נחזיר את כל החטופים. מי שקורא לעסקה בכל מחיר, יביא לתבוסת ישראל במלחמה וגם ירחיק את הסיכוי להחזיר את החטופים הביתה".