ידידיה אליהו ז"ל עם רעייתו מיתר וילדיהם
ידידיה אליהו ז"ל עם רעייתו מיתר וילדיהםצילום: באדיבות המשפחה

בן נולד במהלך השבת למיתר אליהו, אלמנתו של רס"ל (מיל') ידידיה אליהו ז"ל, שנפל בקרבות ברצועת עזה לפני כשלושה חודשים.

"בשבח והודיה לה' יתברך על כל החסד והשפע, שמחים ונרגשים בהולדת בנינו, ידידיה הי"ד ומיתר אליהו", בישרה המשפחה.

אחיו של ידידיה ז"ל, אליאב אליהו כתב: "ה' יתברך גדל את הילד הזה לאימו בנחת ושמחה, ויראה בנקמת דמו של אביו ובגאולה שלמה בקרוב".

אביו הגיב: "עין במר בוכה ולב שמח, בשבח לה' יתברך שמחים לבשר על הולדת בן לידידיה הי"ד ולמיתר. נחמות וישועות לכל בית ישראל. גאולה שלימה".

רס"ל (מיל') ידידיה אליהו, בן 25, מקרני שומרון, לוחם בגדוד 8170 של חיל ההנדסה הקרבית, הותיר אחריו את רעייתו מיתר ושתי בנות, שכעת יצטרף אליהן אח נוסף. הוא היה בנו של הרב יורם אליהו משכונת קריית משה בירושלים. למד בישיבת ההסדר צפת וגוייס למילואים מהיום הראשון לפתיחת המלחמה.

הרב יורם אליהו סיפר על בנו: "הוא יצא לשם ייחוד קודשא בריך הוא ושכינתה, לנקום נקמת עם ישראל, על כל מה שקרה בשמחה תורה. נכנס במודע. הוא התקשר להיפרד מאתנו, בלב של אבא רציתי להגיד לו: אל תסתער ראשון אבל לא אמרתי לו את זה, כי לא רציתי להרפות ידיו בקרב. במשך שבוע הם לחמו חזק, חמישה ימים בפומה ואחר כך נחו קצת. השלימו את המשימה הנוכחית שלהם. נכנסו לחניון מגננה של חיל הנדסה והלכו לישון בפומה".

הרב אליהו סיפר על הכניסה של ידידיה ז"ל לעזה: "בפומה שצריך להיכנס, חייל קיבל רעד, לא יכול להיכנס, ידידיה היה שם ברקע ורצה כל העת להיכנס לעזה ואף אמר למפקדיו: אני צריך להיכנס. הסמל אמר למ"פ והם החליטו להכניס את ידידיה לקרב. ידידיה כל הזמן הפיח רוח בחיילים ואמר להם: מה יש לפחד? ה' אתנו, עכשיו קראתי בתהילים י"ח: ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם. לאורך כל הדרך הפיח בהם רוח של עוצמה וביטחון".

"הם הלכו לישון והקב"ה יש לו את החשבונות המדויקים שלו, נפלה מרגמה או פצמ"ר, יש 10 סנטימטר שאם יפגע שם, נכנסו כמה רסיסים, ידידיה נפגע ו-2 נפצעו ברגליים. מיתת נשיקה. כשידידיה הולך, הולך לשם ייחוד. ידידיה אמר שמה שה' ירצה, אז הכול יכול להיות, הוא מקבל הכול באהבה".

"יומיים לפני שידידיה נהרג חלמתי שאני רואה את ידידיה בא הביתה ואומר: שלום, חזרתי. ופתאום אור פלאש האיר אותי, ראיתי אור גדול ולא הבנתי מה האור הזה. לפני הלוויה הלכנו לראות את פניו של ידידיה, ראיתי את אותו אור שראיתי בחלום. וכן מספרים על עוד הרוגים שראו על פניהם אור כזה. אנחנו מאמינים שזה אור חדש, של שלב חדש בגאולה שתופיע מתוך כל המלחמה הגדולה הזו, בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים", סיים.