השר איתמר בן גביר
השר איתמר בן גבירצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביקש ממפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לגבש תוכנית סיוע להקמת כיתות כוננות שיגנו על המוסדות היהודים בחו"ל.

הבקשה מגיעה בעקבות כך שיהודי התפוצות סובלים בעיקר בימים אלו מגל אנטישמיות קשה בקהילות ובקמפוסים בארצות הברית, אירופה ובעולם.

בן גביר עדכן: "ביקשתי ממפכ"ל המשטרה לגבש תוכנית סיוע להקמת כיתות כוננות מקומיות שיגנו על הקהילות והמוסדות היהודים בחו"ל, באמצעות ליווי מקצועי, כולל תכנית הדרכה ומענה טכנולוגי לאבטחה.

הוא הדגיש כי "הכל כמובן בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה המקומית והרשויות הרלוונטיות. חובתנו היהודית, הלאומית והמוסרית לסייע להם!".

אחת התקריות נרשמה לאחר שמאבטחים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק מנעו ביום שני מפרופסור שי דוידאי להיכנס לקמפוס שבו הוא עובד.

המרצה עמד בכניסה למקום וצעק על המסנכ"ל של האוניברסיטה קאס האלווי: "השביתו לי את הכרטיס. לא יכול שתומכי חמאס ייכנסו לקמפוס - ואני לא. אנחנו רק רוצים להיות יהודים בפומבי".

המרצה צעק לעבר המפגינים הפרו-ישראליים שעמדו לצידו: "שאלתי את האלווי אם חמאס זה ארגון טרור, הוא לא היה מסוגל להגיד את זה. יש לי הזכות האזרחית בתור יהודי להיות בקמפוס, וגם יש לי הזכות להיכנס בתור פרופ', עובד האוניברסיטה. ביטול הכרטיס שלי מהווה בסיס לתביעה".

אחרי שהסתיים האירוע, ולאחר שלא אושרה כניסתו למתחמי האוניברסיטה, פרופ' דוידאי פנה ב-X לסמנכ"ל שמנע את כניסתו: "אני עדיין מנסה להבין איך יכולת לעמוד רק לעמוד שם, להסתכל לי בעיניים, ולא לתת לי להיכנס לקמפוס? איך יכולת לשמור על פרצוף ישר כשנכנעת לאספסוף הפרו-חמאס אך סירבת להשמיע קול עבור הסטודנטים, הצוות והסגל היהודי והישראלי בקולומביה".