בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מסע הדה-לגיטימציה לשלטונו של נתניהו ידע גלגולים רבים, אך לרוב התמקד בראש הממשלה.

אולם ההכרעה הפוליטית המובהקת בבחירות האחרונות, אתגרה את רודפיו ו הולידה החלטה טקטית להרחיב את גבולות הדה-לגיטימציה ל בת הברית המרכזית, מפלגת הציונות הדתית, הסמן האידיאולוגי בממשלה המתהווה, באמצעות קמפיין שנאה מתמשך.

מתנגדי נתניהו לא איבדו זמן, וכבר בתקופת המו"מ הקואליציוני והמינויים הפוליטיים, יצאו בציד מכשפות תקשורתי, חסר עכבות ורווי שקרים ומניפולציות נגד שר האוצר, סמוטריץ', שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, סטרוק, וחה"כ רוטמן, יו"ר ועדת חוקה, באשמת היותם 'קיצוניים', 'משיחיים' ו'מושחתים' ש'סוחטים תקציבים ומשתלטים על עמדות כוח', וששילובם בממשלה מהווה 'סכנה למדינה ולדמוקרטיה'.

אלא שהעומדים מאחורי קמפיין השנאה נגד ראשי הציונות הדתית, ונבהלים בד בבד מאיומי הסנקציות על גדוד נצח יהודה לאחרונה, אינם מוכנים להודות כי קמפיין ההסתה השקרי נגד 'הציונות הדתית', הזין את ההתנגדות האמריקנית למינויו של סמוטריץ' לתפקיד שר הבטחון, והניח בפועל את התשתית לסנקציות הבינלאומיות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים.

כך, בניגוד לרושם המתקבל, קמפיין השקרים נגד 'הציונות הדתית' איננו מקומי ופועל בשירות מסע צלב בינלאומי שמובילות שתי האימפריות העולמיות של זמננו, ארה"ב והאיחוד האירופי נגד סמוטריץ' והאידיאולוגיה שהוא מייצג.

מינויו לתפקיד שר הבטחון נבלם על ידיהן בשם ערכים של 'משילות גלובלית' ו'שלום העולם'. בשם ערכים מכובסים אלה הן מפקיעות בשיטתיות, ממדינת ישראל את זכותה המוסרית לריבונות ועצמאות בבחירת מנהיגיה באופן דמוקרטי, ולקבלת ההחלטות הנכונות, הראויות והמוסריות להבטחת האינטרסים הריבוניים-לאומיים והביטחוניים, בעת מלחמת קיום נגד המרים באויביה. קשה להימלט מן המחשבה על הדפוס ההיסטורי המוכר של אימפריות 'ידידות' שכופות עלינו החלטות ומדיניות העומדות בניגוד מוחלט לטובתנו, מחלישות את עוצמתנו המדינית, ומחזקות את אויבינו. אבל זה לא אישי.

סמוטריץ', עומד בראש מפלגה, הנתפסת הן בעיני יריביו, הן בעיני האימפריות, כמגדלור רעיוני עמיד ללחצים פוליטיים. בין שתומכים, בין שמתנגדים לניכוס המותג, שני הצדדים יסכימו כי ' הציונות הדתית' היא אבן הראשה האידיאולוגית המחזיקה את יתר אבני הבניין של הממשלה.

אבן הראשה האידיאולוגית של הציונות הדתית מאפשרת לכל אבני הממשלה לעמוד איתן תחת מערכת הלחצים האטמוספירית והאיומים מצד האימפריות, ולהגן על האינטרסים המדיניים-בטחוניים- לאומיים של ישראל.

מנהיגי מפלגת הציונות הדתית, מובילים באומץ, בנחישות, במסירות נפש ומתוך תפיסה עמוקה של ממלכתיות וטובת המדינה, מבלי לשבור את הכלים, את קרב הבלימה בקבינט המדיני-בטחוני מול הלחצים הבינלאומיים בשורה ארוכה של סוגיות ליבה מלחמתיות ושגרתיות- החל מבלימת איום הקמתה של מדינה פלסטינית, הצבעה בעד שחרור חטופים אך בלימת תשלום מחירים מופקרים בסיום המלחמה וכניעה לחמאס, דה לגיטימציה בינלאומית לאונר"א, ייזום תכנית לבלימת הפיגועים ברמדאן, ועוד שורה ארוכה שקצרה היריעה מלפרט כאן.

בניגוד מוחלט לתעמולה השקרית, מדיניות התקציב של שר האוצר שקולה ואחראית, ומאפשרת לכלכלה של ישראל, למרות המלחמה, להיות תחת שליטה יוצאת דופן, והראיה היא שהשינויים בדירוג האשראי מדודים ומיוחסים למלחמה האזורית. מדיניות כלכלית זו היא שמאפשרת לצה"ל להמשיך לנצח בביטחון החוץ, תוך תביעה מוסרית צודקת לבחון מחדש את אקסיומות ישנות, והיא שמאפשרת למשטרה, ומג"ב ולשירות בתי הסוהר, לנצח גם בביטחון הפנים ולקדם את הטיפול במפונים ושיקום הישובים. אך זרי הדפנה עליהם יכולים לנוח ראשי הציונות הדתית ואזרחי המדינה, הם 68 המאחזים שהוכשרו להסדרה במהלך היסטורי חסר תקדים.

מהלך שיישנה באופן בלתי חוזר את פניהם של חבלי יהודה ושומרון, ויבלום את ההתפשטות הפלסטינית הפרועה , וככל הנראה אף את עתיד תכניות השלום המדומה של האימפריות והקמת מדינה פלסטינית. משום כך, זרי הדפנה של סמוטריץ' הם זרי קוצים עבור הממשל האמריקני והאיחוד האירופי אותם הן פועלות להסיר באמצעות סנקציות על כל מה שנראה קשור להתיישבות ביו"ש.

האימפריות ומתנגדיו מבית יודעים כי מדיניותו ועמדותיו של סמוטריץ' משקפות היום נאמנה את עמדות רוב הציבור ולא רק המגזרי.

משום כך הצטרפה ארה"ב לדה-לגיטימציה של מתנגדי הממשלה לראשי הציונות הדתית וניסתה במהלך מגושם להפיל את הממשלה. ועל-כן, דגל שחור בוהק מתנוסס בין ניסיונות הדה-לגיטימציה המשותפים לסמוטריץ' ובין צווי מעצר נגד אזרחי המדינה והסנקציות שמטילות ארה"ב והאיחוד האירופי על מתיישבים, מאחזים, וגדוד נצח ישראל.

מכס האוצר, ולמרות אופוזיציית הפקידים המאגפת אותו, הצליח סמוטריץ' לקדם שינוי אסטרטגי במפת ההתיישבות לדורות.