סיעת הציונות הדתית התכנסה הבוקר (ראשון) לישיבה מיוחדת בצפון בעקבות התגברות הירי מלבנון לעבר היישובים בגליל ובגולן.

יושב ראש המפלגה שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מסר הצהרה מיוחדת בעקבות האולטימטום של בני גנץ והמלחמה בצפון מול חיזבאללה.

"מדינת ישראל נמצאת במלחמה בכל הגזרות, גם בדרום ולא פחות מכך כאן בצפון", פתח סמוטריץ' את דבריו והוסיף כי "המלחמה הזו קרתה בגלל הקונספציה שהיו שותפים לה בכירים במערכת הביטחון ובצה"ל לאורך שנים, וראשי ממשלה ושרי ביטחון לדורותיהם שהאמינו שניתן להסתפק בצבא קטן וחכם, שאפשר לעזוב את השליטה הצבאית בשטח ולברוח מעבר לגדרות וחומות ולהסתפק בהסדרים והסכמות שלא שווים את הנייר עליהם נרשמו".

הוא המשיך: "זה התחיל בהסכמי אוסלו שישראל הוציאה את כוחות צה"ל מעזה ומערים ביהודה ושומרון, והתגבר בהתנתקות מגוש קטיף ובמדיניות במשך שנים רבות, ובמקביל כאן בצפון זה התחיל בבריחה של צה"ל על ידי אהוד ברק מרצועת הביטחון בלבנון דרך האמירה של בוגי יעלון ורבים אחרים שהטילים של חיזבאללה יחלידו ואת התוצאה אנחנו רואים היום בעובדה שרצועת הביטחון עברה מדרום לבנון לתוך ישראל, ואת המחדלים האלו שזעקנו עליהם במשך עשרות שנים אנחנו משלמים במחיר דמים יקר ובמחיר חברתי וכלכלי כבד מנשוא. אנחנו נמצאים כאן כדי לחזק את תושבי הצפון ולהגיד להם שאנחנו איתם. השבוע נאשר תכנית סיוע כלכלית דרמטית וחסרת תקדים שתחזק את יישובי הצפון והתושבים".

"יש בהחלטה מיליארד שקל מזומן לשימוש השנה למטרות חינוך, רווחה, בריאות וחיזוק השלטון המקומי. שני מיליארד לשימוש מיידי למיגון ומרכיבי ביטחון ושלושה מיליארד משנה הבאה לשיקום הצפון ופיתוח תעסוקה, תחבורה, חקלאות ושיקום תשתיות".

"לצד זה אנחנו אומרים מכאן שהדרך להחזיר את התושבים הביתה בצפון היא באמצעות הכרעה צבאית במתקפה קטלנית על חיזבאללה, התשתיות שלה והשמדת כוחה. זו הדרך היחידה להחזיר אותם הביתה", אמר סמוטריץ'. "נגמר העידן שהתושבים יסמכו על ניירות והבטחות שאין מאחוריהן שום דבר ובסופו של דבר הן מתפוצצות לנו בפנים".

בהמשך התייחס לאיום של השר בני גנץ בפרישה מהממשלה: "אתמול בני גנץ הציב אולטימטום לראש הממשלה ודיבר על תחושה של דשדוש במלחמה בעזה ובצפון. משמעות הדרישה של גנץ היא למעשה עצירת המלחמה, תבוסה לישראל והקמת מדינה פלסטינית בתכתיב אמריקאי שתסכן את קיומה של מדינת ישראל. גנץ צודק שהמלחמה מדשדשת ואינה משיגה את היעדים שהממשלה קבעה, והדשדוש הזה נמצא באחריותו שלך ושל חבריך לקבינט הקונספציה שפועלים כבר במשך חודשים לעצירת המלחמה, לויתורים מופקרים, לכניעה לחמאס, להקמת מדינה פלסטינית ולהסכם כניעה מול החיזבאללה".

"העטיפה היפה שמנסה בני גנץ למכור לתושבי הצפון על הסדר עם חיזבאללה הוא מקסם שווא שיתפוצץ לתושבי הצפון ולכולנו בפנים בדיוק כמו ב7.10. בלי הכרעה צבאית של החיזבאללה והשמדת יכולותיו, תושבי הצפון לא יוכלו לחזור הביתה ולשקם את חבל הארץ היפה והאהוב כל כך".

לדבריו, "בתחילת המלחמה צה"ל וכוחות הביטחון יצאו להתקפה, כבשו את עזה, השמידו אלפי מחבלים ותשתיות ומנעו כל יכולת של החמאס לחזור ולהשתקם ולשלוט בחזרה, לצערי זה השתנה ובמשך חודשים ארוכים המלחמה מדשדשת, הפעולה ברפיח הייתה צריכה לקרות לפני חודשים רבים, המהלכים של צה"ל של יציאת כל הכוחות מהשטח התבררו כטעות קשה שאנחנו משלמים עליה עכשיו בחזרת הלוחמים במחיר כבד. במקביל התנהל משא ומתן מופקר כולל ויתורים כבדים על כל הישגי המלחמה מה שרק נתן עוד דלק ורוח גבית לסינוואר ולחמאס והרחיק את הסיכוי להחזיר את כל החטופים לבתיהם".

הוא קרא לנתניהו בדרישה "לעבור מדשדוש להכרעה, מכניעה והתרפסות לניצחון, ומאשליות אוסלו למדיניות ביטחונית מפוקחת וארוכת טווח שתביא לביטחון וניצחון לתושבי כל מדינת ישראל".

סמוטריץ' מנה שלושה צעדים שלדבריו נדרשים כעת, בהם שליטה צבאית ברצועת עזה, כיבוש מלא של העיר רפיח והצבת אולטימטום פומבי לחיזבאללה:

1. החלטת קבינט על נוכחות קבועה של צה"ל בכל רצועת עזה ושליטה מלאה בשטח. במקום לדבר על נסיגה בשטח ממסדרון נצרים, צריך להקים מוצבים וקווי שליטה נוספים בצפון, במרכז ובדרום רצועת עזה, כדי למנוע מצב שברגע שהכוחות יוצאים החמאס חוזר לשקם את התשתיות הצבאיות והשליטה האזרחית שלו וכדי למנוע את המשך הירי לדרום הארץ ולמדינת ישראל כולה. זו הדרך היחידה כדי למנוע את המצב שכל פעם מחדש כוחות צה"ל צריכים לחזור לשטח כאשר חמאס מנצל את זמן ההיעדרות ומכין את עצמו, ממלכד את השטח ומגיע מוכן עם אמל"ח ונשק לחזרת הלוחמים.

2. השלמה מיידית של הפעולה לכל אורך ציר פילדלפי וכיבוש מלא של כלל העיר רפיח והשארת נוכחות קבועה במעבר רפיח ולאורך ציר פילדלפי ובעיר רפיח כדי למנוע את המשך ההברחות ממצרים לחמאס ולקטוע את צינור החמצן למחבלים.

3. הצבת אולטימטום פומבי לחיזבאללה להפסיק לחלוטין את הירי ונסיגה של כל כוחותיו עד מעבר לנהר הליטני, במידה והאולטימטום לא יענה במלואו על צה"ל לצאת למתקפת מגן על יישובי הצפון בעומק שטח לבנון כולל כניסה קרקעית והשתלטות צבאית ישראלית על אזור דרום לבנון.

לסיום הדגיש כי "צעדים אלו הם הדרך היחידה להבטיח ביטחון וניצחון לתושבי ישראל, להשיג את יעדי המלחמה ולהחזיר את כל החטופים הביתה. הדרך היחידה להבטחת הביטחון של תושבי ישראל היא השגת יעדי המלחמה שהם השמדת החמאס, הסרת האיום על תושבי הדרום ואזרחי ישראל, החזרת החטופים הביתה והחזרת תושבי הצפון לבתיהם. אדוני ראש הממשלה, הבחירה בידיים שלך!".