הלוואי שאני טועה, אבל זה הצפי שלי לעתידו של היישוב אביתר>>

בהנהלת: מרדכי , שלומי20104
כ' בתמוז תשפ"א 03:14

לאחר שהסכימו לכך שהצבא לבדו יישאר במקום, הם גזרו את גורלו של היישוב לחורבן.

ברגע שהם יוצאים והצבא נכנס, הלחץ משמאל להרוס יישוב ריק יהיה מטורף.

גנץ יורה תוך זמן קצר להרוס הכל (הוא כבר לא יצטרך להורות על פינוי...).

יהיו לו כבר תירוצים שמורכב לצבא להישאר במקום וכיו"ב.

הוא יעשה את זה בשקט, בלילה. עד שמישהו ישים לב לא יישאר כלום.

גם את בית הכנסת הוא יהרוס (מה שאפילו שרון לא העז לעשות).

לא יהיו תמונות אלימות. לכל היותר תמונות של שופלים.

בלי תמונות של פינוי אלים, גם לאף אחד לא יהיה באמת אכפת.

יהיו שיעשו בלגן ויחטפו מכות, אבל זה לא יתקרב בשום צורה לפינוי משפחות עם נשים וילדים.

רק זה מפחיד את הממשלה. שום דבר אחר לא יגרום לה להימנע מהריסת המקום.

אולי שרת הפנים מבטיחה לאנשי אביתר שגנץ לא יהרוס, אבל אם הוא יהרוס מה יישאר להם?...
הממשלה תתפרק על הריסת בתים ריקים? לכל היותר תצא הודעה נזעמת לתקשורת שגנץ לא עמד בסיכומים.

זה לא יחזיר לאביתר ס"מ אחד של קיר וכדי לבנות מחדש את מה שבנו עד כה יצטרכו להמתין זמן רב עד שתגיע שעת כושר
ולהשקיע מאמצים וכספים רבים שחלק ניכר מהבונים והתורמים כעת כבר לא ישקיעו שוב.

עריכה | הגהה | הבאה לדפוס
לפרטים ניתן לפנות באישי

כ' בתמוז תשפ"א 09:39
(כבר הרבה זמן לא משתתף כאן בדיונים, לפעמים קורא ומתאפק לא להגיב. מניח שהשרשור הזה לא ימשוך אותי מידי להמרח באינטרנט.)

איני תושב אביתר, איני ממקבלי ההחלטות שם, אבל כן הייתי שם די הרבה בחודשיים האחרונים.

1. עד כמה שהבנתי מהמובילים של העניין, הם מראש לא רואים טעם בהגעה למאבק פיזי עם הצבא. (אפשר להסכים או לו, אבל זו עמדתם). ממילא צריך למשוך למקסימום הישגים, עד נקודת הרתיחה הזאת.
2. לאביתר יש הישגים משמעותיים בעצם 'הפריצה התודעתית' שנעשתה שם כלפי הציבור. נראה לי שמאז הגירוש, או מקסימום מהעליות הגדולות לחומש (לפני 13 שנה), לא היתה כזאת התעוררות ציבורית, שבה לא רק נוער, אלא משפחות על זיקניהם וטפם עולות ומישבות את הארץ בתנאים קשים. מי באופן קבוע ומי ליום/שבת/כמה ימים. הרוח הציונית שהתעוררה, בעז"ה תמשיך בכל מיני חזיתות.
3. אני מניח שהם לוקחים בחשבון, שהתחייבות של השקרנים בנט-שקד, לא שווה את האוויר שמוציאים מהפה בשביל להבטיח. אם משהו מזה יתקיים, זה יהיה מאוד משמח, אבל אין שום סיבה לבנות על זה.
4. בכל זאת, בעצם ההסכמות יש אמירה שהמדינה מוכנה להתיישבות שאינה 'צמודת גדר'. זו בהחלט פריצת דרך שגם אם הפעם לא תתבצע, תוכל להיות נקודת מוצא להמשך.
חשוב לדעת, כבר שנים הסיכום עם הממשל האמריקאי הוא שאת מעט העצמות שצריך לזרוק להתיישבות, בונים רק בתוך הגדרות של היישובים, או מקסימום צמוד אליהם. כבר שנים המשמעות של ההתנהלות הזאת היא שגם אם ההתיישבות גדלה בכמות - רוב השטח מופקר והערבים הולכים ומשתלטים עליו.
גם תוכנית ההונאה של המאה של נתניהו, היתה בנויה על זה. לציבור בישראל הבטיחו 'ריבונות', בפועל התכנית היתה תוכנית לחנק רוב מוחלט של הישובים כבלונים על חוטים בתוך מדינה ערבית.
כ"א בתמוז תשפ"א 08:20
הם קודם נאחזו בקרקע ואחר כך פנו לברר אם מדובר באדמות מדינה או אדמות פרטיות. אפכא מסתברא, אם יוסי דגן ואנשיו היו אומרים: בדקנו והפכנו כל אבן והגענו למסקנה שמדובר באדמות מדינה כל הטרללת הזו היתה נחסכת. יש לזכור שהישוב הוקם בחופזה ימים אחדים לפני הבחירות וסביר להניח שהוקם כדי לשים למישהו אצבע בעין.
רחמי על אנשי אביתר שחשים בצדק רב שיוסי דגן, אלחייני, ודניאלה ויס עשו עליהם סיבוב.
כ"א בתמוז תשפ"א 16:47

תושבי אביתר ערכו הצבעה וקיבלו החלטה באופן דמוקרטי. אף אחד לא עשה עליהם סיבוב.

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"א בתמוז תשפ"א 19:23

זה מחזק את הטיעון שלי. המטרה היתה לאתגר את הממשלה החדשה, ולשים למישהו אצבע בעין... כל השאר היסטוריה.

כ"א בתמוז תשפ"א 19:30

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ב בתמוז תשפ"א 12:21

ובזמן מבצע שומר החומות, אם זה היה מוקם כדי לאתגר מישהו זה היה מוקם שבועיים אחרי.

כ' בתמוז תשפ"א 09:52
בימי גוש אמונים - בסיס צבאי שלידו לאט לאט קם יישוב
כ' בתמוז תשפ"א 15:36

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ' בתמוז תשפ"א 17:17

כ' בתמוז תשפ"א 17:22

גוש אמונים קיבל נוכחות אזרחית מלאה בבסיס צבאי.

הם לא קיבלו אפילו ישיבה. טעית בהשוואתך. זהו.

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"א בתמוז תשפ"א 11:13

נוכחות אזרחית, בלי ערובות לשום דבר נוסף, אביתר קיבלו ערובות ליישוב

כ"א בתמוז תשפ"א 12:39

במקרה כזה תוגש עתירה לבג"ץ שהוא כידוע "אוהב מתנחלים מובהק". בקיצור, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

כ' בתמוז תשפ"א 10:02

השמאל מזמן אימץ את הנרטיב הערבי ולפיו "התנחלויות הן מכשול לשלום, בלה בלה בלה". הימין הרופס, בין אם מדובר בביבי הדמגוג או בבנט הנוכל, אף הוא מאמץ את הנרטיב הזה בעל כורחו. חזרה לגבולות 1967 היא עניין של זמן (ואז כולנו נהפוך לעוטף עזה ורמאללה, ואז השמאל יאמץ נרטיב חדש כלשהו, כגון "מדינת כל אזרחיה").

כ' בתמוז תשפ"א 10:46

זה בעצם ניצחון לגנץ. הוא ישמור עליו.

אין לו שום אינטרס להרוס משהו.

כ' בתמוז תשפ"א 17:21

כ"א בתמוז תשפ"א 13:25

ולכן יש לו רצון לעשות לפחות קצת נגד ההתיישבות. 

כ' בתמוז תשפ"א 17:15

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ' בתמוז תשפ"א 17:24

אמרו לו , אם באמת היית יודע מה יקרה , היית לוקח 12 בטוטו.

אנא ממך , זכור מה שאמר יצחק לאור 

1. ההיסטוריון אריק הובסבום כתב על הפופולאריות של הסוציאליזם במחצית השניה של המאה העשרים (״הקצרה״), וכדוגמה לכך הביא את הנשיא מיטראן, כמי שזיהה מוקדם בחייו את הסיכוי להגיע לשלטון באמצעות סוציאליזם, אף שלא היה אף פעם סוציאליסט.

2. מאקרון הוא המאה העשרים-ואחת.

3. אני מציע לעזוב לרגע את ה״תכנים״ של הפוליטיקה כדי לשוב ולראות עד כמה רחוקים מנהיגי המפלגות וסיעותיהם ממחויבות כלשהי זולת משהו בשם נבוב כמו ״טובת המדינה״.

4. נסו רגע לחשוב כך: בנט ימני בערך כמו שתמר זנדברג שמאלית . נסו כך: בנט פנה לימין כי רק מהימין, האמין, יוכל להיות ראש ממשלה. קהל בוחריו היה ימני, זה כן, ואשכנזי.

5. הוא אינו ציני יותר ממרב מיכאלי. לא שהיא חושבת על ראשות ממשלה, אבל בהחלט על טיפוס לצמרת. ננסח מחדש את הביוגרפיה שלה, בדיעבד: מתישהו בחייה גילתה מיכאלי שבדרניות טלויזיה או מגישות של חדשות, זמנן עובר, והיא עשתה את דרכה באמצעות פמיניזם ועמדות שמאליות כלשהן כדי להוביל את מפלגת העבודה. זה לא שהעניין עלה אצלה מיד כשהחלה לפרסם מאמרים שמאליים ב״הארץ״, אלא שעמדותיה באמת כבר לא חשובות. היא מנהיגה בזכות עמימותן את מפלגת העבודה. ונראה שתגדיל את כוחה עוד יותר. שום מלחמה או חקיקה גזענית לא יעצרו אותה. אני מניח שהמלים ״דרכו של יצחק רבין״ ישמשו גם אותה.

6. יאיר לפיד הוא כמובן הדוגמה הטובה ביותר למה שתיארתי עד כאן. הקלישאה החוזרת ״באנו לעבוד״ היא הצבע היחיד שלא השתנה אצלו מאז הגיע לפוליטיקה. הוא גדל על ברכי אולמרט המושחת מאוד, ניתק ממנו בשם המאבק בנתניהו, חוץ מזה אין לו עמדות אחרות. הציבור שלו אוהב אותו בדיוק בגלל זה.

7. ממש כך נוהג אביגדור ליברמן. מי שיראה את השינויים שעבר, אל לו להתחיל עם ״הוא נעשה פרגמטי״. הוא מחפש קהל.

8. אפשר להמשיך בתיאור הזה. ניצן הורביץ? איש שמאל? איך?

9. בקצגה, אין לכל אלה בעייה לזכות באהדה מצד מצביעיהם. כולם נגד ביבי. הם אשכנזים, בדרך כלל. הם נמנים על המעמד הבינוני והם רוצים מפלגה עם ״ערכים״.

10. כל המפלגות שסקרתי את מנהיגיהם מצוידות ב״ערכים״. ״ערכים״ זה נעים. כולם אנשים מהוגנים. לכל אחד יש ערכים. בעזרתם הוא אוהב את עצמו ואת מנהיגו ואת עדרו, ושונא איזה ״אחר״.

11. נתניהו עצמו הגיע ממש כך לימין. השמאל היה אז בנסיגה, הוא הצליח לסחוב אחריו, ברוח בגין, את המזרחים מהמעמד הבינוני הזעיר בעזרת הליכוד.

12. נוח ללעוג למירי רגב על בחירתה בליכוד ולא ב״עבודה״, אחרי התחבטות. תמיד נוח לראות על המסך את מי שאינו ״אני״.

13. איילת שקד מניחה שהליכוד היום לא בשל למנהיגותה וכאשר תצטרף לשם עם שובו של גדעון סער, יוכלו אולי לטפס. בינתיים היא נגררת אחרי ״נפת׳לי״, ודואגת להזכיר שהיא ימנית.

14. לא מדובר בציניות יוצאת דופן. האקזיט שאתה מבקש לפתח אינו קשור לדיעות שלך, אין לך דיעות, חוץ מאמביציה. נכשלת? תתחיל מחדש עם אקזיט חדש בכיוון אחר. גם רופאים אינם שואפים להיות פרוקטולוגים או אורולוגים, זה מה שהוצע בהתמחות. ככה יצא.

15. הממשלה לא תיפול. הם רוצים להיות ממשלה. ביבי ישרת אצלם כדחליל עד סוף הימים. הם יעשו כל נבלה בשם ״ביבי עלול לחזור״. טוב להם.

כ' בתמוז תשפ"א 23:35

מציע להאזין לכל מילה של שמחה רוטמן:

ח"כ שמחה רוטמן: "תושבי אביתר עוברים ניצול ציני"
כל מילה!

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ג בתמוז תשפ"א 23:40

נחזור ונגיד את הידוע

על פי מדיניות רבת שנים של משרד הביטחון ורצונו החד משמעי של שר הביטחון הנוכחי , גורל אביתר היה צריך להיות כגורל קומי אורי.

לשסות את מג"ב במתיישבים ולעלות על המקום בדחפורים.

עכשיו הצבא שומר על המבנים , מה שלא נעשה מעולם.

במקום המתישבים הייתי מקים אנדרטה לבנט

כ"ה בתמוז תשפ"א 13:42

בנט הוא זה שהרס שם והתחיל את המצור.

כ"ו בתמוז תשפ"א 14:29

הנה גם בנט וגם גנץ שרצו להרוס את אביתר , החליפו את עורם ועשו מה שלא נעשה עד היום.

כ"א בתמוז תשפ"א 02:03
עבר עריכה על ידי אריאל יוסף בתאריך כ"א בתמוז תשפ"א 04:33

20210701014247.pdf

על שני הסעיפים הראשונים אדלג.

מה המדינה מתחייבת?

לשון ההסכם:

3. הצבא יבטיח באופן מידי נוכחות רציפה של כוח במקום, באופן ובהיקף שייקבע ע"י המפקד הצבאי ולפי הדין.

4. מערכת הביטחון תבצע הליך של סקר קרקע במקום והוא יושלם במהירות האפשרית. במקביל, תוכן הצעה עקרונית לתוכנית מתאר.

5. מיד בתום הליך הסקר, האדמות שיימצאו כי ניתן להכריז עליהן כאדמות מדינה, יוכרזו, והשטח שימצא מחוץ להכרזה יפונה.

צו התיחום וצו בדבר סילוק מבנים חדשים, לא ימומשו עד מועד זה. לאחר פינוי המבנים שיימצאו מחוץ להכרזה הם יבוטלו.

6. בהקדם האפשרי לאחר ההכרזה הראשונית על השטח כאדמת מדינה, ובכפוף להשלמת ההליכים התכנוניים הנדרשים ולכל דרישה שבדין, תתאפשר הקמת ישיבה ומגורים נלווים לה ולמשפחות צוות הישיבה. לשם כך יעשה ככל הניתן שימוש בצו תכנון מיוחד.

7. בהקדם האפשרי לאחר השלמת ההליכים הקרקעיים והתכנוניים הנדרשים, ככל שיתאפשר, ובכפוף לכלל אישורי הממשלה הנדרשים, המדינה תאפשר נוכחות קבע אזרחית במקום. אופיה המדויק ייקבע בתיאום בין ראש הממשלה, שר הביטחון וראש המוא"ז שומרון.

עד כאן.

מכאן ואילך, ניתוח שלי:

4. "במהירות האפשרית" - בהתאם לטוב ליבם וזריזותם הידועים של פקידי המנהל האזרחי וסדרי העדיפויות שלהם.

5. לאחר נצח אחד או שניים, כשהמנהל יועיל בטובו לסיים את עבודתו, יפונו חלק מהמבנים. אולי כבר עדיף שהוא לא יסיים...

זאת כמובן, בתנאי שבג"ץ לא יורה על הריסתם הרבה לפני כן.

6. "בהקדם האפשרי" - כנ"ל סעיף 4. אין במתווה שום לוחות זמנים מחייבים. כל שלב יכול לקחת שנים.

7. "ככל שיתאפשר, ובכפוף לכלל אישורי הממשלה הנדרשים" -

א. בהנחה שהממשלה תחליט לאשר, דבר שלרה"מ החלופי יש עליו זכות ווטו.

ב. היא גם כלל לא מתחייבת לאשר, אבל מתנה נוכחות קבע אזרחית באישורה.

"המדינה תאפשר נוכחות קבע אזרחית במקום" -

הנוכחות הזו לא חייבת להיות "יישוב" דווקא.

היא יכולה גם לא לאשר הקמת יישוב ואכמ"ל. בדיוק בגלל זה הלשון מעורפלת.

כאמור, היא גם יכולה לא לאשר בכלל שום דבר.

"אופיה המדויק ייקבע בתיאום בין ראש הממשלה, שר הביטחון וראש המוא"ז שומרון".

מה עושים אם רה"מ ושהב"ט חולקים על ראש המוא"ז באשר לצביון הנוכחות הזו?

כמובן, כל זאת בהנחה שההסכם ליבתי וגורלו לא יהיה כגורל המסמך שחתם ראש המנהלת לפני הבחירות מול המצלמות...

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ב בתמוז תשפ"א 00:45

מחבר המאמר הוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים, תואר שני במינהל עסקים, מאוניברסיטת בר אילן, ורשיון עו"ד.

בעבר עבד כעו"ד בקרן לגאולת קרקע כיועץ אסטרטגי, שימש כחבר דירקטור בחברות אפריקה ישראל, דור אנרגיה, אלון דלק, דור גז, פקר פלדה, נגב קרמיקה. בעל נסיון עסקי רב. היה מעורב בעסקאות ענק בהיקפים של מליארדי שקלים, בענפים רבים ומגוונים מאד.

בקיצור, מבין דבר או שניים בנדל"ן ובדיני הקרקעות ביו"ש...

עכשיו תקראו:

הסעיפים שמוכיחים שהסכם אביתר הוא עבודה בעיניים - סרוגים

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ג בתמוז תשפ"א 22:20
עבר עריכה על ידי אריאל יוסף בתאריך כ"ה בתמוז תשפ"א 03:28

ההדגשות שלי:

"תמכתי בהסכם הפשרה המקורי ואף עודדתי את ראשי היישוב לקבל אותו.

נכון, זה כלל מחיר לא פשוט, אבל בסוף ככה בנו את רוב ההתיישבות ביהודה ושומרון.

התחילו בישיבה או משהו בסגנון ומשם זה התפתח.

השכונה שבה אני גרה בחברון התחילה עם בית כנסת, גבאי, חזן ושמש, ולאט לאט התפתחה למקום גדול.

הבעיה היא שההסכם החדש הוציא את כל הערבונות שהיו להם שאכן בסוף יקום שם יישוב.

לצערי מה שהם קיבלו זאת הבטחה על הקרח מפי אנשים שכבר צברו מוניטין בהפרת הבטחות לציבור".

כלומר, את לא חושבת שבסוף היישוב אביתר יקום.

"אני מאוד מקווה שכן, אבל יודעת שזה יהיה קשה מאוד.

המתיישבים נותרו בלי שום ערובות לכך שהממשלה אכן תעמוד במילתה.

אנחנו מתכוונים להיות ערובות הבטיחות שלהם, ולא נניח לממשלה עד שהיא תעמוד בהבטחה שלה".

מקור:
"אני רואה את הפרצופים של הצד הימני בממשלה, גם הם מבינים את הטעות שעשו"

ממש בסוף.

@בן מכיר, אמרת משהו על ערובות?

גוש אמונים קיבלו - אקטואליה וחדשות

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ה בתמוז תשפ"א 17:02
עבר עריכה על ידי אריאל יוסף בתאריך כ"ה בתמוז תשפ"א 18:33

ו"יש לו הרגשה" שזה לא יקרה כ"כ מהר... מעניין על מה היא מבוססת...

"הסיכום הוא לא בין הממשלה לבין המתיישבים אלא בין שר הביטחון לראש הממשלה.

אנחנו נכנסים לתהליך ארוך. אם זה יגיע לשולחני אני אתנגד להקמת ישיבה אבל אני אקשיב לכל גורמי המקצוע.

יש לי הרגשה שזה לא קורה מחר ולא מחרתיים".

מקור: לפיד לסרוגים: אתנגד להקמת ישיבה באביתר - סרוגים

עמית סגל

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 21:06

כאילו הסכם עם ניסוח טוב יותר היה פותר את הבעיה.

הסכמים כאלה אינם משפטיים באופים, ולכן אין שום דרך לצד המלין לאכוף אותם - כי אין שום בית משפט שידון בהם.

דה פקטו: ברגע שמחלה התפנו בבזיון, הם יכולים לחלום על הגשמת הסעיף ההזוי האחרון בפמפלט שלהם.

י"ח באב תשפ"א 00:00

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ח באב תשפ"א 00:17
תוכל לכתוב כאן את הדברים כהוויתם?

"סובלנות מפלה היא כלי שיוכל לשנות את האיזון בין ימין לשמאל, שיגביל את החירות של הימין...
וכך יחזק את המדוכאים נגד המדכאים"
(הרברט מרקוזה, מהוגי אסכולת פרנקפורט, "Repressive Tolerance")

י"ח באב תשפ"א 00:18

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ח באב תשפ"א 00:38
זה קרה אפילו יותר מהר משחשבתי.
הליכודניקים צדקו. כבר היה עדיף פינוי אלים בכח ולהרוויח על הדרך את חשיפת פרצופה המכוער של הממשלה.
(אם כי, בנטיסטים לא מסוגלים להודות באמת גם כשהיא צועקת להם מתחת לאף...)

"סובלנות מפלה היא כלי שיוכל לשנות את האיזון בין ימין לשמאל, שיגביל את החירות של הימין...

י"ח באב תשפ"א 00:45

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ח באב תשפ"א 00:53

י"ח באב תשפ"א 00:55

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ח באב תשפ"א 01:14
היה לי איזה ספק ותקווה בלב שזה לא ייגמר כך.

י"ח באב תשפ"א 01:14

ולמי שמעניינות אותו עובדות ולא ניסיונות להחניף לממשלת המיעוט:
מה, הממשלה לא עומדת בהסכם?! המום

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ו באב תשפ"א 02:39

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ו באב תשפ"א 10:42
מלכתחילה היה ברור שההתחייבות של הארכי נוכל בנט תתגשם כמו יתר ההתחייבויות הציבוריות שלו.
מצד שני לא ברור איזה טיעון משפטי עומד לצבי סוכות ולחבריו. הרי אין חולק שהם אינם הבעלים החוקיים של הקרקע. זה כמו שאני אסכים להעביר את הבית שלך למישהו אחר.
ט' שבט 04:28

"הממשלה הזאת אין לה זכות קיום. יחד עם זאת, כל ממשלה שמסתמכת על ערבים אין לה זכות קיום".

"אנחנו נביא את הציבור להוריד את הממשלה הזאת ולא לאפשר לאף ממשלה שתומכת בערבים אי פעם לעמוד".

https://www.inn.co.il/news/537413

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' אדר א 19:52

וגם אני חושב שהמתווה פח. אבל כל מה שצפית בשרשור הזה - התבדת

לאחר שהסכימו לכך שהצבא לבדו יישאר במקום, הם גזרו את גורלו של היישוב לחורבן.

ברגע שהם יוצאים והצבא נכנס, הלחץ משמאל להרוס יישוב ריק יהיה מטורף.

גנץ יורה תוך זמן קצר להרוס הכל (הוא כבר לא יצטרך להורות על פינוי...). לא קרה

יהיו לו כבר תירוצים שמורכב לצבא להישאר במקום וכיו"ב.

הוא יעשה את זה בשקט, בלילה. עד שמישהו ישים לב לא יישאר כלום.

גם את בית הכנסת הוא יהרוס (מה שאפילו שרון לא העז לעשות). לא קרה

לא יהיו תמונות אלימות. לכל היותר תמונות של שופלים.

בלי תמונות של פינוי אלים, גם לאף אחד לא יהיה באמת אכפת.

יהיו שיעשו בלגן ויחטפו מכות, אבל זה לא יתקרב בשום צורה לפינוי משפחות עם נשים וילדים.

רק זה מפחיד את הממשלה. שום דבר אחר לא יגרום לה להימנע מהריסת המקום. לא קרה. לא הרסו למרות השמחה שלך אחרי שאמרו שהרסו ושרפו בתים פחחחחחח - אקטואליה וחדשות אכן, לא נשרפו בתים ועוד יש לאן לחזור

אולי שרת הפנים מבטיחה לאנשי אביתר שגנץ לא יהרוס, אבל אם הוא יהרוס מה יישאר להם?... כרגע היא הבטיחה וקיימה
הממשלה תתפרק על הריסת בתים ריקים? לכל היותר תצא הודעה נזעמת לתקשורת שגנץ לא עמד בסיכומים.

זה לא יחזיר לאביתר ס"מ אחד של קיר וכדי לבנות מחדש את מה שבנו עד כה יצטרכו להמתין זמן רב עד שתגיע שעת כושר
ולהשקיע מאמצים וכספים רבים שחלק ניכר מהבונים והתורמים כעת כבר לא ישקיעו שוב.

ו' אדר א 19:58

ולמרות זאת לא נמנעתי מ"להקפיץ" את השרשור הזה. יכולתי "להסתפק" בשרשור השני.

בהמשך לשרשור הקודם על אביתר: הסבר אידאולוגי להתנגדות למתווה. - אקטואליה וחדשות

אין לי בעיה לטעות בתרחישים שאני מעלה בדמיוני כל עוד לא טעיתי ביסוד העניין

(בפרט שכתבתי "הלוואי שאתבדה" וזה עדיין יכול לקרות כדי לשים סוף לבלגן בנושא אם נחלה תתחיל להציק).

בשורה התחתונה המתווה לא התקיים. נתתי דוגמה איך ימסמסו אותו. מסמסו אותו אפילו בלי זה. פשוט לא מאכלסים אותו וזהו.

אבל חשבתי ש"מיצית את הדיונים והפלפולים איתי"...

לא נראה לי - בית המדרש

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ב אדר א 16:06

קרוב אליך של שבת האחרונה. המאמר המלא בקישור: הגיע הזמן לחזור לאביתר

לפרטים ניתן לפנות באישי