שרשור חדש
כ"ג בתשרי תשע"ג 18:19
עבר עריכה על ידי מרדכי בתאריך כ"ב בניסן תשע"ד 01:28
בס"ד

ברוכים הבאים לפורום אקטואליה וחדשות!

זהו המקום בשבלכם לדבר על כל מה שמעניין אותכם בכל מה שקורה בארץ, בעולם בפוליטיקה ובכלכלה ובכל מה שנכנס תחת קטגורית אקטואליה וחדשות.

נשמח מאוד לשמוע את דעתכם בעניינים השונים וכמו כן נשמח לקרוא מאמרי דעה שלכם במה שמעניין אותכם בחדשות.

בשביל לשמור על כך שהפורום יתנהל כמו שצריך - אנא הקפידו על הדברים הבאים:
  • נא לא לפרסם סקופים או כתבות ללא העלאת שאלה או דיון או הבעת דעה כלשהי על מנת שיווצרו דיונים ולא סתם מאות שרשורים עם מאות כתבות.
  • נא לא לפגוע במשתמשים אחרים ומתוך כך גם לשמור על הלשון ולא להשתמש במילים שאינם תואמות את רוח האתר ואת רוחינו.
  • כל פגיעה או זלזלול ברבנים לא תתקבל מעל גבי הפורום וזה יטופל בהתאם.
  • שרשורים שלא קשורים לנושא הפורום ולאקטואליה וחדשות ינעלו או ימחקו.
  • לא כולנו ניחנו בחוש ציניות. אם בכל זאת כתבתם בציניות, אנא ציינו זאת ב"<צ>".
  • כתבתם ארוך, ואתם רוצים שייקראו את שכתבתם? השתמשו באנטרים ובסימני פיסוק. הרבה יותר נעים ומעניין לקרוא כך.

• לטובת כולנו: נא לשרשר נכון!!!!! ז"א להגיב לתגובה שאתה מתייחס אליה ולא להודעה האחרונה בשרשור כי אז זה יוצא מבולגן (סרטון הדרכה בנושא)

הודעות שנערכו, תכתב הסיבה לעריכה מתחת.

רמקול יש משהו שאתם צריכים עריכה או מחיקה? ראיתם משהו שהוא לא טוב? אנחנו פה בשבילכם, ואתם יכולים לפנות אלינו בשמחה ואנו בעז"ה נעשה הכל על מנת לטפל בעניין.

גלישה מהנה ומועילה

שלומי20104 ומרדכי

י"ט אייר 04:02
חבל שבגין לא ידע את זה ( הסכם השלום עם מצרים, הסכם האוטונומיה בקמפ דוד)
חבל ששרון לא ידע את זה ( הסכם שלום עם בשיר ג’ומייל בלבנון)
חבל שרבין לא ידע על זה (הסכם שלום עם ירדו, הסכמי אוסלו)
חבל שביבי לא ידע את זה (הסכם חברון, הסכמי אברהם, הרצון להקים ממשלה בעזרת מחמוד עבס)
חבל שבנט לא ידע את זה ( הקמת ממשלה עם מחמוד עבס)
י"ט אייר 13:20

"דַּע אֶת אֱ־לֹהֵי אָבִיךָ וְעָבְדֵהוּ בְּלֵב שָׁלֵם"

(דברי הימים א פרק כח פס' ט)

י"ט אייר 13:49

אני דווקא בעד הסכמי אברהם, סוף סוף אנחנו מתיידדים עם מדינות ערביות, שנמאס להם מהנרטיב הפלסטיני.

היום 11:20
הם יכולים להתהפך בשניות.
י"ט אייר 14:36
עדיף על החלופה של מלחמה קיומית כל כמה שנים
יתכן והיה ניתן להשיג הסכם טוב יותר
כנראה שלעולם לא נדע
אבל האם הם שקרו ,בנתיים לא
י"ט אייר 14:45
הפרוטוקולים של זקני ציון.

עין טובה. המתכון לחיים מאושרים חושף שינייםחושף שינייםחושף שיניים

כנסו לכרטיס אישי שלי ותראו את המבחר שלי מהפורום

י"ט אייר 15:16
גבול של שלום מביא סמים מהגרי עבודה וזו*
ועוד לא דיברנו על מסירת שטחים

י"ח אייר 14:52
והיה חשוב לכם להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים שיתן להם מדינה בתוך הארץ שלנו, והיה חשוב לכם שכל אחד יתחתן עם כל אחד וכל אחת תתחתן עם כל אחת, ותחבורה ציבורית בשבת, מה הייתם עושים בבחירות הבאות? (שכנראה יבואו בקרוב מאוד, וכבר בשבוע הבא יפזרו את הכנסת וזה די בטוח אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר...)
איך הייתם מקבלים את המציאות שחברי הכנסת מהמפלגות שאמורות לייצג אתכם בגדו בכם? היו שרים בממשלה שהעומד בראשה אמר שוב ושוב שלא תקום מדינה פלסטינית? ושרה בכירה (שקד) אמרה את זה במדינה ערבית עם הסכם שלום טרי? וממשלת השינוי המשיכה ואף הרחיבה דברים שהתנגדה להם? (ממשלה ענקית, חוק נורבגי ועוד ועוד) והתחייבה בפני רע"מ שלא יהיו נישואי גאים ולא קידמה תחבורה ציבורית בשבת? (תודה לאל!!)
אני מתלבט בין 2 אפשרויות. או שהייתי מצביע פעם אחת לביבי בשביל לעשות דווקא או שהייתי מחרים את הבחירות. (יותר נוטה להאמין שהייתי בוחר באופציה השניה)
מי שלא מתחבר לשאלות תאורטיות מהסוג הזה, אני מבקש שלא יענה (במקום לענות שהוא מסרב לענות ולמה הוא מתנגד לשאלות כאלו)

י"ט אייר 13:54

אבל לא מצליחה להיכנס לנעליים האלו זה כל כך רחוק ממני

י"ט אייר 14:34
בתקווה שהפעם ישקרו פחות
אין מה לעשות.
י"ט אייר 14:38
שרעה לטווח הקצר אך בטווח הרחוק תייצר הרתעה למי שרק מחפש לחמם כסא בשולחן הממשלה?

י"ט אייר 14:40
אולי אם אפשר לארגן חרם ממש גדול
אבל אני סקפטי
כ"ו ניסן 12:16
"ראשית צמיחת גאולתנו" או "כל המיצר לישראל נעשה ראש"

טיטוס הרשע, שהחריב את בית המקדש, ובזה התחיל הגלות, גם כאשר היה במעמקי הגיהינום, גם שם המשיך ברשעותו ועודד להציק יהודים. הוא טען שזו הדרך להתקדם להיות בראש. דרש, כל המיצר לישראל נעשה ראש, כי כתוב "היו צריה לראש" (תלמוד מסכת גיטיו נו ב).

זו בעצם הבחינה לדעת האם מוסד כלשהו, אירגון כלשהו , האם הוא במצב גלותי, או שזו התחלה של גאולה.

מתנהל פולמוס האם מדינת ישראל היא "ראשית צמיחת גאולתנו".

הבחינה היא מאוד פשוטה: האם מי שמציק ליהודים "מיצר לישראל", האם זה מקדם אותו במוסדות מדינת ישראל, או הפוך.

לדאבוננו, לאחרונה נראה יותר ויותר שבמוסדות של מדינת ישראל מתקיים מה שנאמר "כל המיצר לישראל נעשה ראש". עוד יותר מאשר בארצות הגולה. שם האנטישמיות דועכת קצת, ואילו אצלנו בישראל...
כ"ו ניסן 17:41
ל' ניסן 13:42

זאת הסתכלות צרה לדעתי על המציאות בארץ ובחו"ל. 

זה המצב בחו"ל: האנטישמיות בשיא: עלייה באירועי שנאה נגד יהודים בכל התחומים

זה המצב בארץ:  עולם התורה הציוני-דתי | מכון התורה והארץ-'למעשה' אקטואליה הלכתית

ההתבוללות בחו"ל מזעזעת: https://www.israelhayom.co.il/article/533923

ובישראל התופעה קטנה הרבה יותר: התבוללות בישראל: כ-100 אלף זוגות מעורבים | ערוץ 7

בארץ יש בסה"כ 50 בתי כנסת רפורמיים לעומת 15,000 אורתודוכסיים, כך ע"פ ערוץ 14: 

מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי. חזרנו לארץ אחרי אלפי שנות גלות שבהן, אם שכחת, היינו נתונים לחסדי הגויים וסבלנו מאנטישמיות, פרעות, גירושים והשפלה נוראית. השיא הגיע בשואה, ואז קמנו ובע"ה הצלחנו להקים לעצמנו מדינה. לא מושלמת, אבל כמה אפשר להיות עיוורים למציאות? במבט כללי על ההיסטוריה אנחנו במצב הכי טוב שהיה לנו מאז שיצאנו לגלות אדום. קצת תודה לה' לא תזיק.

ל' ניסן 18:49
י"ט אייר 14:10

לעומת מה שהיה לפני השואה

היא אך ורק בגלל מדינת ישראל

מה שנקרא מורא-מלכות

כמובן שהשנאה שלהם ליהודים עדיין קיימת, אבל דם יהודים אינו הפקר יותר.

ואני מתכוון לגוים לא ישמעאלים.

לא דומה השטויות שהממשלה הזאת עושה

לגזרות שהיו לנו בגולה, עצם ההשוואה  מעידה על בורות וראיה סלקטיבית מחרידה.

Souls don't die

~ענק הברזל~

פרסומת
ט"ז אייר 18:19
אבל לבכות לא עוזר, צריך לפעול.
לסמוטריץ' התפקדת?
ט"ז אייר 19:17

לתמוך באידיאולוגיה ולא רק בזהות (פרסונה).. אבל זו רק דעתי.

אגב: ההתפקדות חינם לבני 17-18..

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

לא מתכתב עם בנות בפרטי. תודה.

[סוזנה זה שם משפחה, אני בן]

י"ז אייר 16:45
עבר עריכה על ידי נשמה כללית בתאריך י"ז באייר תשפ"ב 17:22
חשוב מאוד, בהצלחה.
וכמובן מוזמנת להביא את בעלך, משפחה, חברים, וכו'
י"ז אייר 01:58

עריכה | הגהה | הבאה לדפוס
לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ז אייר 04:22
ט"ז אייר 18:28

חסר לו ניצחון גונב ניצחון
חסרה לו דעת גונב דעת
חסר לו כסף גונב כסף
חסר לו לב גונב לב
אדם גונב את שחסר לו
לא חסר לו - לא גונב
(צועק את שחסר לו- מאיר אריאל)

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

ט"ז אייר 18:51
ט"ז אייר 19:18

כמה נכון ככה עצוב.. כמו חלק ניכר מהשירים שלו (ע"ע חית הברזל..)

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ח אייר 13:56
חושבים שהוא הפרומו של המשיח

הבנטיסט האחרון | ערוץ 7
י"ח אייר 14:57
קוראים לו בינימין נתניהו. או דוד ביטן, או מיקי זוהר, או מירי רגב.
הם ניסו להעביר חוק שאסור לבנימין נתניהו להרכיב ממשלה. אולי אפילו גם לקחת חלק ממנה. מעניין האם הם היו מנסים להעביר חוק שאוסר לדוד אמסלם או למיקי זוהר או למירי רגב להיות שרים

י"ט אייר 07:36
איזה משפט גאוני, תודו!
י"ד אייר 19:11

@אוהב אי והעם 2 מה התירוץ הפעם? למה גנץ מלך ולמה כדאי לבחור בו?

ט"ו אייר 09:21
אתם תתעקשו על בית אחד בחברון או איזה גבעה ליד שכם ובנתיים הערבים משתלטים על חלקים נרחבים בנגב ובגליל. צריך מבצע או מלחמה לנקות את עזה מטילים , חמס וגיהד וצריך הפרדה עם או בלי הסכם.
ויפה שעה אחת קודם.
בשנים האחרונות יש יותר קורבנות טרור אזרחייים חסרי ישע מחיילים שאמורים לשמור עלינו. זה מצב מביך למדינה שיש לה צבא בן החזקים בעולם.
פיקוח נפש דוחה כל דבר כולל ישוב הארץ.
חלום ארץ ישראל השלמה יתגשם רק אם נדע לעשות זאת בחוכמה כמו שעשינו את זה פעם.
אל תהיו כמו הערבים שחיי אדם לא חשובים להם. הם יתאבדו עד אשר הם יחזרו לעכו יפו וחיפה.
אנחנו פינינו את גוש עציון , הרובע היהודי ועוד מקומות ב1948. לא ניסינו לחזור לשם ואז בסיעתה דשמייה זכינו לחזור לשם בנס מלחמת ששת הימים. בעית ההרתעה היא בעיה קיומית והיא יותר גדולה מכל העניינים ההזויים שלכם.
ט"ו אייר 10:48
לים ? לירדן ? לסוריה? אולי אוסטרליה תרצה אותם ?
ובנוסף אשמח לדעת איזה מנהיג או איש פוליטי לדעתך יקדם את הרעיון שלך ליהוד הגליל והנגב
ט"ו אייר 11:25
ברגע שיש הפרדה אין שבחים בין הערבים אזרחי ישראל. רוב ערביי ארץ ישראל הם שומרי חוק ואלו שיעזו לעשות פעולות טרור נשלול מהם את האזרחות. צריך רק להזהר מיהודים הזויים שיחליטו לעשות פעולת טרור. אומנם אי אפשר לשלול אזרחות מיהודי אבל זה לא יראה טוב בעולם.
אני מאמין שאם בחוגי בית יעלו את הרעיון הזה שלדעתי רוב העם יהיה בעד יקום הפוליטיקאי שיצא מכל הססמאות הנבובות של : ״לא נחלק את ירושלים ״ ״ארץ ישראל לעם ישראל״ וכדומה.
שלא תבין אותי לא נכון. אני מתפלל שלוש פעמים ביום לקיום ססמאות אלו אבל צריך להיות מציאותי. כמו שאמרתי 19 שנה התפללנו לחזור לכותל. לא כבשנו ולא ניסינו בכוח לדרוש את זה ואז קרה הנס.
ט"ו אייר 12:17
אתה אמרת שהערבים משתלטים על שטחים
וענית על פתרון לטרור

.
ובנוסף לא ענית מי לדעתך יעשה את זה.

לגבי האם צריך לחכות לפתרון משמיים
מקובלנו שלא סומכים על הנס.
אעפ שלפעמים יש ניסים

לא הבנתי על איזו הפרדה מדובר
אתה בעד לתת להם מדינה בשומרון?
זה יהיה עזה 2 תוך חודש
מלבד הבעיה הערכית בויתור על ארץ ישראל
ט"ו אייר 12:28
תהיה חומה וגדר חכמה כמו שהיה לפני כמה שנים וצהל ימשיך להיות ביהודה ושומרון. כמו כן לא יפונה אף ישוב. לפחות שבחים לא יכנסו לישראל.
רק תזכור שקודם כל צריך להשתלט על עזה ולמגר את החמס וכל השאר. זאת תהיה מלחמת שלום הנגב. אם עשינו את זה בלבנון ב1982 אין שום סיבה שלא נעשה את זה עכשיו בעזה. יש לי שני בנים בארץ שמשרתים בשירות קרבי אחד במילואים ואחד בסדיר ואני מודע למחיר שנשלם.
בששת הימים עם כל הנצחון האדיר נפלו כל יום 100 חללים. רק כך נוכל לצערי להחזיר את ההרתעה.
ט"ו אייר 12:36
אכן את חמאס בעזה ננצח רק במלחמה
אבל איך זה קשור להתיישבות בחברון בנגב או בגליל
בא נגיד אני עושה קסם מעלים את עזה מתחת לים עכשיו מה השתנה בחברון ?
לא הרבה
מה השתנה בגליל?

אתה כמו ביבי לא משנה מה השאלה אתה עונה מה שאתה רוצה
ט"ו אייר 13:16
מחירוף כזה הוא לא יתאושש
ט"ו אייר 14:12
… קודם כל צריך לנטרל את איום הטילים מעזה לגמרי.
ט"ו אייר 16:57
לא מבין למה אתה מסרב לענות על השאלה.
אם אין לך פתרון תגיד אין לי
ואז אולי כדאי לחזור לרעיון של לנסות להשיג כמה שיותר שטחים בירושלים בצפון בדרום במרכז בחברון ובכל מקום בו יש צורך כזה

קודם החיים עצמם זה גם משפט התחמקות של ביבי עוד מעט תגיד לי הגרעין האיראני.

ט"ו אייר 18:59
אמרת שתקנות בתים בחברון זה פחות חשוב ודחוף בגלל הערבים בגליל ובגנב

פינוי בית התקומה בחברון | ערוץ 7
ט"ו אייר 19:03
מעוד בית בחברון.
ט"ו אייר 19:08
יש בעיה מוסכם
מה אתה מציע לעשות?
ט"ו אייר 19:18
לא לעשות גלים מיותרים . לתת לכוחות הבטחון לפעול במקומות החשובים. אם יש מהומות כתוצאה מפעילות יזומה של מתיישבים ביהודה ושומרון אזי כוחות הבטחון צריכים להקצות משאבים על חשבון המשאבים שצריך כנגד הפעילות הערבית בנגב ובגליל.
ט"ו אייר 19:33
מה תעשה איתם ?
מה הפתרון שלך לערבים בגליל ?
ט"ז אייר 00:28
אף פעם לא היה לנו אין סוף משאבים. תמיד נצחנו כאשר היה ריכוז כוחות במקום הנכון.
ט"ז אייר 05:18
בנסיון נואש לגרום לך להגיד מה לדעתך הפתרון עבור ערביי הצפון הדרום ירושלים יפו וכל מקום אחר בארץ

לבנתיים בכשרון של פוליטיקאים אתה מתחמק מהשאלה בהבטחות ריקות על הקצת משאבים ודיבור על חשיבות הנושא
ט"ז אייר 06:46
… כשבישוב היהודי מנה 600000 והערבי כמה מליונים נהגנו בחוכמה ולא נלחמנו על על שעל בארץ ישראל.
אני מאמין שההתעקשות המטופשת , ותסלח לי על הביטוי, על כל גבעה וכל בית בלב האוכלוסיה הערבית רק מגבירה את המוטיבציה של הערבים בכלל בכל שטחי הארץ להשיב מלחמה באותו מטבע.
השגיאה העיקרית שלנו היתה חתימת הסכמי שלום עם המדינות הערביות שמסביב. עכשיו המאבק נעשה מאבק ישיר עם האוכלוסיה הערבית בארץ ישראל. בעיני העולם זה מאבק פנימי אזרחי שבו צהל ידיו ברוב המקרים כבולות.
אם אתה חושב שאין קשר בין מאבק על בית או גבעה ביהודה ושומרון לבן חוסר ההרתעה והברדק בנגב ובגליל אז אתה פשוט מתעלם מהמציאות. הרגש שלי לעיר האבות לא פחות מהרגש של כל יהודי אחר אבל מה לעשות שאנחנו עדין בגלות?
השתדלות זה בפרוש לא כוחניות.
ט"ז אייר 07:20
אוקי נגיד שכנעת אותי
מה אתה מציע לעשות ?בפועל לא בדבורים

למשל מי שרוצה ליהד את חברון יש לו תוכנית ברורה לפעולה בעזרת קניית בתים והגדלת הישוב היהודי.
מה התוכניות שלך
ט"ז אייר 08:02
הוא מליונר לשעבר אוסטרלי שפשט את הרגל.
אם לא קבלת תשובה עד עכשיו כנראה שאתה לא הבנת אותי. אני מצטער שלא הסברתי את עצמי מספיק. בכל מקרה אני לא חושב שרוב העם מסכים עם תוכנית ישוב חברון.
ט"ז אייר 17:07
י"ז אייר 17:21

י"ז אייר 17:38
…. אבל היא נולדה בגלל שביבי לא רצה לפרוש. בכל מקרה כל עוד יש ממשלה צריך לתת לה לעבוד.
י"ח אייר 21:25

היא יותר מובנת מאשר הגישה של מתן כהנא ודומיו. הם טומנים את הראש בחול ומשקרים לעצמם ולכולם

כ"ט ניסן 21:24

נמאס לי שאף אחד לא אובייקטיבי.

לא ימנים ולא שמאלנים, לא ביביסטים ולא רל"ביסטים, לא תומכי הממשלה ולא המתנגדים לה.

כולם, אבל פשוט כולם, לוקים בהטיית האישוש. אני מוצאת את עצמי קוראת מאמרים וטורי דעה של אנשים שהערכתי כאינטליגנטיים, והם פשוט עיוורים למציאות לפעמים! לא כולם הם בן כספית, אבל יותר מידי אנשים נוטים לאמץ מידע (גם אם הוא שגוי) שמאשש את דעתם ולדחות כל מידע מנוגד.

דוג' קטנה לשם המחשה: אם יש תמונה של ביידן נרדם במפגש עם בנט, זאת הזדמנות מעולה לצחוק עליו. אה, זה לא נכון? נו, את מי זה מעניין.

די מניפולטיבים אינטרסנטים. נמאסתם.

י"ח אייר 15:27
מה סער עושה?
שואל בתמימות

"סובלנות מפלה היא כלי שיוכל לשנות את האיזון בין ימין לשמאל, שיגביל את החירות של הימין...
וכך יחזק את המדוכאים נגד המדכאים"
(הרברט מרקוזה, מהוגי אסכולת פרנקפורט, "Repressive Tolerance")

פרסומת
י"ז אייר 10:12

בראשית נברא היקום. הדבר עצבן המון מאוד אנשים. ונחשב בעיני רבים כדבר חסר טעם לחלוטין.

יש תיאוריה הגורסת כי ברגע שבני האדם יבינו את משמעות החיים, היקום וכל השאר, יעלם העולם כהרף עין ויוחלף במשהו עוד יותר לא ברור ולא מובן.

יש תיאוריה הגורסת כי כל זה כבר קרה.

י"א אייר 19:15

מאמר דעה שפורסם כאן בערוץ בנושא- מיהו תלמידו האמיתי של הרב קוק? | ערוץ 7

אשמח לדעתכם, אגיב בעצמי בהמשך..

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"א אייר 19:40
בס"ד

הרב צבי יהודה התנגד להפגש עם מפלגת המפד"ל בזמן שהייתה ייתכנות שהם יתמכו בממשלה שנשענת על אויבי ישראל, או אפילו יכנסו במקומם (לטענת הרב מדובר בממשלה שנולדה בחטא ולכן לא ניתן להצטרף אליה). לכן די פשוט שישיבתו, זאת שממשיכה את דרכו, לא תארח את מי שהקים ממשלה עם אויבי ישראל, פוגעת ברבנות הראשית (שהוקמה על ידי הראי"ה זצוק"ל) וכו'. ממשלה שמחכה להכרעות מועצת השורא ומשווה אותה למועצת גדולי התורה.

אבל אל דאגה, בכך הוא מצטרף לרשימה מכובדת של ראשי ממשלות שלא הזומנו הכוללת את אהוד אולמרט ואריאל שרון (ואם זכרוני אינו מטעה אותי, היו שנים שבהם גם נתניהו לא הוזמן). בכל מקרה טוב עשו בישיבת מרכז הרב שלא הזמינו את בנט ליום ירושלים. הוא צריך להבין שאנחנו כציבור דתי לא יכולים להכיל או לקבל אדם שמקים את הממשלה מהרעות שהוקמו בישראל, ולא משנה אם יש לו כיפה על הראש והוא יודע להצטלם מניח תפילין במלון בארה"ב.

י"א אייר 20:25

שחושב כי בשם תורת מרן הרב עלינו להכניס את זה שהפנה עורף לתורתו..

אם כי יכול להיות שהוא טוען כי בשם ערך הממלכתיות היו צריכים להזמינו.. אבל בגדול סובר כמוך.

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"א אייר 22:00
בס"ד

שנית, מלבד העבודה שהיא רכזת ימינה ביו"ש, היא מפעילה דף פייסבוק בשם 'ממשלת בנט - הקומה הבאה בגאולה', וכותבת מאמרים בנושא (זה השלישי שאני ראיתי). אני חושב שזה מסביר מה עמדת הכותבת על נושא הממלכתיות, שמבחינתה הוא הרבה הרבה יותר מזה.

י"ב אייר 13:12
יש לך קישור למכתב/פסק?
י"ב אייר 14:42
בקישור שהבאת שלא מוזכר.
גם שם, הרב מדבר על ממשלת מיעוט, אני לא בטוח מה הכוונה בדיוק, אבל נראה לי שהכוונה היא שבלי הערבים לממשלה אין רוב בכנסת (כי אחרת מה ההבדל בין הממשלה המדוברת לקודמתה שגם בה היתה מפלגה ערבית), מה שלא המצב היום שאם מורידים את המפלגות הערביות אז (אחרי פרישת סילמן) הקואליציה מונה 56 חברים והאופוזיציה מונה 54.
י"ג אייר 23:49

ותשובות לטענותיך קיבלת כבר בעבר. אתה מתעלם כשלא נוח לך.

נאומו הנפלא והמבריק של יאיר לפיד אתמול | ערוץ 7

ראה שם לאורך השרשור.

אגב - זו מדיניות אצלך להתעלם כשלא נוח.

לדוגמה:

הלוואי שאני טועה, אבל זה הצפי שלי לעתידו של היישוב אביתר&gt;&gt; | ערוץ 7

האם ראש ישיבת הר ברכה, אהמ, משנה מן האמת? | ערוץ 7

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"א אייר 20:20
אם הוא היה כותב את אותו מאמר גם על ברוך גולדשטיין.
טוב?
י"א אייר 20:26

בממשלת חילופין, צריך להזמין גם את רה"מ החליפי?

או שמא צריך להזמין את רה"מ האמיתי, מנסור עבאס?

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"א אייר 22:23

וחצופה במקרה הרע.

עפר לפיה

י"א אייר 22:22

מחשיבה את בנט הנוכל ושות' כתלמידי הרב קוק,

וראשי ישיבת מרכז הרב ורבניה מה הם, קטלי קנא באגמא?

לא שווה יחס

י"ג אייר 20:46
זה שקיצץ בנטיעות וחבר לאוייבי ישראל ימ"ש לא צריך לקבל תעודת כשרות מהציבור האימוני.
ט"ו אייר 07:34
שומרי הלכה בסממנים החיצוניים (אם הכסר"ש שלה שנראה מלא אכן מעיד), אבל מבפנים בעלי השקפת עולם פוסטמודרנית. לכן הרבה טועים ונופלים בשבי של הדברים שלהם (בנוסף לכך שההשקפה הפוסטמודרנית מטעה בפני עצמה).
הם סכנה גדולה יותר לעמ"י מאשר דתיים ליברלים (כבר כמה פעמים שמעתי את המשפט "אבל מתן כהנא הוא דוס" מביינישים רציניים)

דוגמא טרייה ממתן כהנא:
בואו נדבר רגע על רע"ם ומנסור עבאס | ערוץ 7

לעומת מה שאמר לא מזמן:
נזכרנו: זה מה שמתן כהנא אמר על מנסור עבאס - סרוגים

ואגב, ד"ר שפרה מישלוב הגיבה למה שכתבה קרן הראל:
מחאה במקום שהיא נדרשת - תלמידיו של הרב קוק התעוררו | ערוץ 7

ט"ו אייר 17:48

ב. יש עדיין גם רבנים שמגבים את הנוכל. גם הם פוסטמודרניים?

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט"ו אייר 18:07
ולזה התכוונתי.
ועל ב אני מעדיף שלא לענות
ט"ז אייר 20:43
ט"ז אייר 23:12

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט"ז אייר 23:17
תודה על המידע
ט"ז אייר 23:26

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט"ז אייר 23:38

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ז אייר 08:05
לא התכוונתי לפתוח פה תחרות לשון הרע
ט"ז אייר 15:39
ל@מישהו כל שהוא על סבלנות בלתי נדלית, בניסיון להוציא ממישההו תשובה אחת מסכנה לשאלה. למרות כל ההתחמקויות המזעזעות.
ט"ז אייר 17:08
😁
פרסומת
י"א אייר 05:48
אם המטרה מקדשת את האמצעים, לא היה מקום כלל לכל התיקים נגד נתניהו,

ואם המטרה אינה מקדשת את האמצעים, חייבים להעמיד לדין חברי פרקליטות ומשטרה שזייפו בתיקים, הסתירו ושבשו ראיות, גם אם בסופו של דבר נתניהו יסכים להסכם טיעון,

כי המטרה אינה מקדשת את האמצעים.
ט"ז אייר 08:22
מי יחקור את המשטרה ואת הפרקליטות? הם אלה ששולטים פה במדינה וכולם מפחדים מהם.
זה מה שקורה בסופו של דבר בחברה שמבוססת על יראת אדם בלבד בלי יראת שמיים.

ביבי אוכל את הפירות של הרפיסות רבת השנים שלו. אתרג את כל המערכות וחשב שזה יעזור לו שלא יגעו בו כשיהיה נוח להם.
י"א אייר 04:16
מעניינים אותי הגיגיכם, אני מנסה לקוות לטוב אבל לא רוצה לשגות בדמיונות.
הרי פילבר לא טיפש, הוא לא היה מסתכן בשינוי גרסה ולצאת עד עוין או סתם שקרן בלי סיבה.
י"א אייר 05:59
פילבר בחקירה: "אני לא רוצה כי אתה לוחץ אותי להגיד משהו לא נכון".

חוקר: "תגיד שזה ביבי".

עו"ד בעז בן צור: "בווידאו של החקירה נאמר "תגיד שזה ביבי", מדהים שבתמלול זה לא מופיע".
"תגיד שזה ביבי": התיעוד שגרם לנתניהו לצעוק "וואו" במהלך עדות פילבר | מעריב
י"א אייר 06:24
בס"ד

המטרה של פיבלבר היא שהסכם עד המדינה ישאר, מצד שני הוא מאמין בנתניהו ולא רוצה כלל שהוא יאושם. לכן, הקו שהוא הולך בו כולל שני דברים שהם בעצם דבר אחד - הראשון, החוקרים לא מבינים שיש תמונה רחבה יותר. השני, הם רצו מלכתחילה את ראשו של נתניהו ושום דבר אחר לא עניין אותם. מהבחינה הזאת, בדיון שהתנהל אתמול, הצליחה ההגנה להוכיח שכלל לא הייתה ייתכנות לפגישה בין השניים בתאריכים שהפרקיטות הציגה ונשתלו תאריכים בחקירתו של פילבר.

גם לגבי הנקודה, ראינו את זה בעיקר הא לידי ביטוי בחקירה של התובעת שבו פילבר חוזר ואומר שהן התעקשו איתו על נקודה ספציפית, אלא שבפועל יש תמונה מאוד רחבה שכלל לא עניינה אותם והם לא רצו לשמוע עליה.

האם םילבר יצליח לרקוד על שתי החתונות?
קשה לומר בשלב זה. השבוע היו יומיים מאוד מאוד מוצלחים להגנה, אבל אסור להתעלם מהעובדה שבחקירת התובעת היו ימים מאוד מוצלחים לפרקליטות. בסוף הדיון יהיה איזו פרשנות נותנים לתנועת יד פשוטה שנאמרה בהקשר של אלוביץ. בין כך ובין כך, אין ספק שכל החורים בתיק הדגל של הפרקליטות היא בעייתית מאוד ומצביעה אף היא על חוסר אמינות.

(כאמור מדובר בקו מחשבה שלי, לא יודע עד כמה הוא מחזיק מיים ויכול להיות שיש דברים שהם מעבר שלא הבנתי)

י"א אייר 12:30
כך שלא היה נראה שזה כיוון חיובי.
טוב, נחכה ונראה.
י"א אייר 14:05
בס"ד

על הפרשנות המחודשת של תנועת היד את בהחלט צודקת, אבל בנוגע לזמנים הלא מדוייקים, בהחלט יש פה בעיה.

י"א אייר 11:22

חצרוני, הכסא ומה עושים לנו סרטונים ויראלים?

פודקאסט ייחודי לסופ"ש בוחן את הנושא הלא מדובר.
והפעם בנושא: חצרוני, הכסא וסרטונים ויראלים בכלל.

"שמחה לאיד" - פודקאסט

פרסומת
כ"ב ניסן 22:07
הוא לא יוכל להיות ח"כ בכנסת הבאה, אבל יוכל לקבל תפקיד בכיר מאוד בהנהגה הבאה.
הנוכל מאיים באקדח צעצוע.
כ"ב ניסן 22:18
נתניהו לא מחלק תפקידים למי שהוא לא ממש חייב
כ"ב ניסן 23:25
עבר עריכה על ידי אריאל יוסף בתאריך י"ג באייר תשפ"ב 23:20

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ב ניסן 23:42
בס"ד

לא סתם נתניהו שילם לאורלי לוי אבקסיס, כי הוא רצה להראות שהתחייבות שלו למי שעורק, שרירה וקיימת. בניגוד להבטחות לפייגלין או תפקיד לניר ברקת. לכן לדעתי יש להפריד בין שתי סוגי ההבטחות.

כ"ב ניסן 23:43

לקיים - נתניהו לא הקים ממשלה.

ואם שיקלי יופרש? | ערוץ 7

אם היה מבטיח לו שריון בליכוד - יש להניח שהיה מקיים.

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ג ניסן 01:48

ולמה שיבטיח אם שיקלי מספק את הסחורה בחינם?...

לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"ג ניסן 11:36
שיקלי "ערק" כי הוא פשוט לא רוצה לתמוך בממשלה, הוא לא עשה מו"מ עם הליכוד לפני, ולכן אני גם לא רואה עת נתניהו סתם מחלק מתנות
כ"ג ניסן 05:46
בס"ד

הרי כולנו רואים מה קורה כעת עם סילמן שהייתה הבטחה, אבל עכשיו שני הצדדים מתנערים ממנה, כי בימינה רצו לנצל את ההבטחה לשריון ותפקיד בשביל להכריז עליה כפורשת. לעומת זאת, אצל שיקלי, ברור שישנם דיבורים שונים שתלויים בשאלה האם יצליחו להכריז עליו כפורש או לא.

י"א אייר 05:56
משום מה אף אחד אינה מעלה על דעתו עניין של "וכל העוסקים עם הציבור יהיו עוסקים עמהם לשם שמיים" (משנה פרקח אבות).

טובת העם, טובת המדינה.

הכול מתרכז האם יקבל ג׳וב או לא.

עד כדי כך התדרדרנו?
ה' אייר 14:37

שגנץ אישר 4000 יח"ד כי הוא מתקרב להסכם עם שקד, אורבך, וקארה.

גנץ יאשר בשבוע הבא 4000 יחידות דיור ביו"ש | ערוץ 7

דיווח: בימינה מעריכים כי שקד, אורבך וקארה מתכננים צעד דרמטי | ערוץ 7

לא מצליח למצוא את מה שברדוגו אמר אבל הוא טוען ששקד נמצאת במגעים עם גנץ.

מנהל את הפורומים

פורום הקרופים

פורום הארי פוטר 

ה' אייר 16:07
בס"ד

כבר לפני חודשיים דובר על כך שזה יקרה אחרי הרמאדן.
https://twitter.com/Shiritc/status/1522557104019718145?t=ROfu3YMJJXZT8d-zhNn23w&s=19

ז' אייר 00:53

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

ז' אייר 18:07

עכדיו הוא מבצע, מהר, קרה משהו...

מנהל את הפורומים

פורום הקרופים

פורום הארי פוטר 

ז' אייר 19:40
בס"ד

כולם מבינים שהבחירות מתקרבות בצעדי ענק. נעזוב רגע את העובדה שימינה חייבת הישג ולשמור על עצמה, אז כבר ראינו את ליברמן מתקפל במוענות ובעצמאים, ועכשיו הגיע תורו של גנץ טיפה לעזור להם לשמור על הממשלה. אבל לצד זה צריך להבין שגנץ מנסה להצטייר כיצחק רבין הבא ובכך לקחת עוד קולות מהמרכז-שמאל.

רואים את זה בכל ההתנהלות שלו לאורך השנה האחרונה (ובמריבות פומביות מול מיכאלי לפני כן). כמו רבין גם הוא מנסה ללכת בין הטיפות ומצד אחד לבקר את אבו מאזן אבל מצד שני לקרוץ מעט לימין. לאשר בניה ביו"ש לצד בניה פסלטינית בשטחי C. זו ההתנהלות שלו כבר לאורך תקופה מאוד ארוכה.

אגב, אין כאן שום צעד מהיר, אלא ההפך. הוועדה מתכנסת אחרי שנה במקום על ארבעה חודשים, מביאה פחות אישורי בניה מבד"כ ומאשרת כאמור בניה פלסטינית בשטחי C. אז נכון ששקד ואורבך ברכו על כך בקול תרועה גדולה, אבל זה רק בשביל המניעים הפוליטים. בפועל גם הם יודעים שזה כלום ושום דבר, כך שקשה לומר שזו קריצה עבורם או מהלך שנועד לרצות אותם. להפך, זה רק מלכד יותר את ימינה ושומר עליה כמי שמצליחה להביא הישגים.

ו' אייר 11:27
… עליה להר זה אקט פוליטי במסווה דתי לכאורה.
ו' אייר 22:32
בס"ד

אבל האמת היא שאין שום הבדל. אותם הקולות נגד הקמת המדינה וחזון הציונות הם אותם הקולות שנשמעים עכשיו סביב הר הבית. התגובה להקמת המדינה לעומת זאת, קצת יותר חריפה, אבל זה מהסיבה הפשוטה שכיום יש לנו מדינה, מה שלא היה אז...

ז' אייר 00:34
כאשר שני מאמינים יראי שמיים דנים על כל מיני סוגיות האחד יותר מאמין בהשתדלות ופחות בהשגחה עליונה והשני ההפך , קשה להגיע לעמק השווה.
נכון שמדינת ישראל לא נתנה לנו על מגש של כסף אבל היא נתנה באמצעות החלטת האום ש קבעה את גבולות החלוקה המצחיקים. אם אתם הייתם מנהיגי העם אז לא הייתם שמחים עם ההחלטה וכמו שהערבים התנגדו אליה גם אתם הייתם דוחים אותה. בהשגחה עליונה ההנהגה היתה אחרת.
לגבי הר הבית ההנהגה הקודמת עוד בשנת 67 נטרלה את המרעום הזה . היו כאלה אז כמו הרב גורן למשל שניסו לשנות את הגישה הזאת אבל הושתקו מיד. מ77 והלאה חל כרסום במדיניות הזאת ואז בהשגחה עליונה הופעלו החיות הדו רגליות מהצד השני.
הקמת המדינה והר הבית זה שני דברים שונים בתכלית.
ז' אייר 14:40
בס"ד

עוד לפני החלטת האו"ם, היה בכלל מי שפעל שהאו"ם יעסוק בנושא. היו אלו מחתרות שפעלו כל אחת בדרכה על מנת לקדם את האינטרס למען הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

אז היום יש לנו מדינה ולא צריך מחתרות, אבל בהחלט צריך את אותם האנשים שיזכירו לכולם שיש לנו עוד לאן לשאוף ולאיפה להתקדם בתהליך הגאולה.

ז' אייר 14:56
…. רק בגלל שהעולם ראה את זוועות השואה.
גם ההצבעה עצמה היתה מאוד דרמטית. זה לא היה מובן מאליו. היו מאמצים דיפלומטים עד הרגע האחרון. הכל בסיעתא דשמייה במאה אחוז. לא מחתרות ולא מאבק.
אתה שוב מתמקד בהשתדלות ולא בהשגחה העליונה .
ז' אייר 15:30
לפני השואה.
אמנם לא באו"ם אבל בשלל מדינות כאשר השיא היה בהצהרת בלפור ב 1917.

האום לא החליט בכ"ט בנובמבר על הקמת בית לאמי ליהודים סתם כך פתאום בגלל השואה.
הנושא היה כבר בצינורות הדיפלומטיים הרבה שנים לפני. השואה היוותה רק קטליזטור להאיץ החלטה שכבר הייתה בהבשלה ממילא.

בראשית נברא היקום. הדבר עצבן המון מאוד אנשים. ונחשב בעיני רבים כדבר חסר טעם לחלוטין.

יש תיאוריה הגורסת כי ברגע שבני האדם יבינו את משמעות החיים, היקום וכל השאר, יעלם העולם כהרף עין ויוחלף במשהו עוד יותר לא ברור ולא מובן.

ז' אייר 18:49

ז' אייר 19:32
בס"ד

אלו לא דברים סותרים אחד את השני, אלא דברים משלימים. ביציאת מצרים ההשגחה הגדולה של קריעת ים סוף הייתה רק אחרי שאדם אחד עשה מעשה וקפץ פנימה. הקב"ה חיכה למעשה הזה, להשתדלות הזו, ואז קרע את הים. וכך לאורך הדורות עד לימינו שלנו.

פרסומת
ה' אייר 15:02
ללמוד מעבאס ולנסח הודעה מתחסדת לבנט שתודיע ש'הגוף הנאמן עליו לענייני בניה ביו"ש היא מועצת יש"ע וכל החלטה שלהם מקובלת גם עליו'.
בכבוד ניר אורבך. אנחנו מחכים.

ובכלל, אתה לא רואה שכל זה זה לשים פלסטר על שבר?? עם הדרישות שלך זו ממשלה פצצה ובלי היא לא שוות קיום?!

ביחס לגל הטרור אני מתחבר לדברי רב הקהילה הדתית לאומית באלעד
הלווית אורן בן יפתח בלוד: "אורן הקפיץ רב לאלעד, ומתוך הרכב רצחו אותו עם גרזנים" | ערוץ 7

כשהנשמה מאירה גם שמים עוטי ערפל מפיקים אור נעים

י"ז ניסן 10:00
בין הכנסת ספר תורה לכותל על ידי נשי הכותל לבין הכנסת ״קורבן פסח להר הבית״?
ה' אייר 13:12
לא הכרתי את האיש, אבל מאיזכורי שמו פה-ושם חשבתי שהוא אדם רציני.
עצוב לגלות שהוא עוד פופוליסט זול שזקנותו כנראה מביישת את ילדותו
שלשום 17:03

לישכה מרכזית ובית כנסת בהר הבית לצד המסגד ,בחלק המותר בעליה ? 

שלשום 17:49

ואם אתה לא רוצה מחלוקות הלכתיות- להקים אותו איפה שהרב אליהו רצה.. 

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

שלשום 18:54

יש מפות מדוייקות איזה איזור בהר הבית מותר בעליה לפי ההלכה 

שלשום 20:34

נכון שלפי הגר"ד ליאור שליט"א הדבר מותר, אבל ראוי שמהלך כזה שאמור לסמל את אחיזתנו במקום לא ייעשה נגד לדעת הרבנות הראשית. לפחות לענ"ד.

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

שלשום 23:41

הרב גורן עלה להר הבית 

אתמול 03:15

לפרטים ניתן לפנות באישי

אתמול 11:17

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

ג' אייר 13:47
אם זו לשכה מרכזית הוא חייב להגיע לשם בתדירות גבוהה.
ואסור לעלות להר הבית כל יום. נראה לי כל 30 יום
פרסומת
ב' אייר 18:55

שלום. אני רוצה לתרום דם פעמיים באותו יום, יש להם במחשבים את השם שלי ואת כל הזיהוי שלי? יש אפשרות לקחת תז של חבר?

ב' אייר 19:06

ואם לא נותנים לעשות פעמיים באותו יום עם אותה ת"ז- כנראה שיש סיבה טובה..

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

ב' אייר 19:40

אבל אחרי זה תצטרך לקבל שלוש...

כ"ה שבט 18:25

מישהו מוכן להסביר לי למה את חאן אל אחמר רוצים להסדיר ואת המאחזים היהודיים לא? דין חאן אל אחמר כדין חומש לכאורה, לא?

כ"ט ניסן 23:15

אבל אני מניח שמדובר על התקנות להגנת הצומח - שזו אכן בעיה ויש כוונה של פורר וליברמן לטפל בענין. 

הלובי החקלאים דאג להציב הרבה חסמים כדי למנוע את היום שבו יצטרך להתחרות עם ייבוא ואת המשוכה הגדולה ביותר, פורר וליברמן עברו - הסרת המכסים. 

ציבורית, הסרת מכסים יותר מעניינת מאשר "תקנות הגנת הצומח" ככה שיש סיכוי שזה יעבור יותר בשקט. (למרות שבלי סילמן בקואליציה, זה יכול להיות יותר קשה).