זירת השריפה בערד
זירת השריפה בערדצילום: דוברות כבאות והצלה

שרית חתמי, אחייניתו של אברהם ברוך, לקוי השמיעה בן ה-65 שנספה בשריפה ביום חמישי האחרון, התראיינה לכאן רשת ב' וטענה להתנהלות רשלנית שהביאה למותו.

"זו הייתה רשלנות פושעת מהרגע הראשון. לא היה לו סיכוי עם האמצעים שהיו שם. מתחנת ערד הגיעו שני כבאים עם כבאית מסכנה. במשך עשר דקות הוא זעק והוא חירש. בסרטון בטוויטר ראיתי את נפנוף הידיים שלו כי הוא כבד שמיעה", אמרה.

עוד הוסיפה: "לא יאמן ששולחים משלחת כיבוי למרוקו אבל בערד אין ציוד ואין כבאים. אין אפילו סולם. לא משחררים לנו את הגופה כי רוצים לנתח אותה, מה יש לבדוק? ראו בכל סרטון איך הוא מת בשריפה, אנחנו רוצים להביא אותו לקבורה ואחר כך נשקול את צעדינו".

ידין שטרית, עד ראייה לשריפה סיפר: "לא יכול להיות שאין סולם. אם הייתה שם אמא עם הרבה ילדים? אני מבקש לא להאשים לרגע אף כבאי. הם עשו כל מה שיכלו".

"כבאי אחד היה ממוגן כולו והוא זה שעלה למעלה, רק הבעיה שעלה בלי צינור מים. הבן אדם הזה מת לי מול העיניים. זה היה מחזה מזעזע, מאז אני כל היום בוכה".

ראש עיריית ערד ניסן בן חמו אמר: "היו לנו שריפות שנגמרו בנס גדול, המקרה הזה מראה לנו שלא לעולם חוסן, אם לא יתעסקו באמצעים מצילי חיי אדם במקום להתעסק בשטויות".

השריפה התרחשה בבניין בן 4 קומות ברח' הערבה בערד. השריפה פרצה בקומה הרביעית, והתושבים שנזעקו למראה הלהבות גילו כי בחלון עומד אדם שהתגורר בדירה, כשהוא משווע לעזרה.

"המראה של האיש, עומד בחלון וזועק באלם לעזרה כשאנו חסרי אונים ולא מסוגלים לעזור לו, עומד לי עדיין מול העיניים", כך מספר לערוץ 7 תושב ערד, שהיה עד ראיה - כמו תושבים רבים מהעיר הדרומית.

"התברר, כי בכל ערד אין ניידת כיבוי עם מנוף שמסוגל להגיע לקומה הרביעית, וכך עמדו הכבאים למטה כשהם חסרי אונים, וכשהם מנסים להתיז מים בצינורות מהקומה השניה לקומה הרביעית. אך כמובן שמאמצי הכיבוי, בצורה זו, לא נחלו הצלחה, ורק לאחר כחצי שעה הם הצליחו להשתלט על הלהבות", סיפר.

אך חצי שעה, במקרה כזה, היא כידוע ארוכה מידי, וכך פונה האיש לבית החולים 'סורוקה' במצב אנוש, כאשר לאחר מספר שעות דווח כי נפטר מפצעיו.