חבר הכנסת עמית הלוי משוחח עם ערוץ 7 לאחר ביקור תנחומים בבית משפחתו של בנימין אחימאיר הי"ד שנרצח כשיצא לרעות צאן.

"על הדמים הללו אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום", הוא אומר ומתייחס גם למערכה מול אירן ולהתנהלות ברצועת עזה.

הלוי רואה במראה הנער הרועה צאן בשדות בנימין מראה שכל כולו להיות עם חופשי בארצנו. "זו תמונה שקל לנו לדמיין אותה. היה לנו מלך כזה, עם תלתלים זהובים כמו של ביני", הוא אומר. "לצערי הרב, גם את תמונת הרצח הנוראי כבר לא קשה לנו לדמיין, אבל אסור לנו בשום אופן לעבור לסדר היום. יש לרצח הזה כתובת ויש לו בעל-בית. זו רשות טרור פלשתינית שיושבת ברמאללה, והקצינים שלה שותפים, לא אחד ולא שניים, באופן אישי ובגלוי. כל המערכת כולה נגועה בטרור, מוציאה טרור ומממנת טרור".

לדבריו, חשוב להגדיר את הדברים במפורש בעיקר לנוכח השיח הבינלאומי על רשות פלשתינית אחרת ולנוכח הדרישה האמריקאית אותה הוא מגדיר כמזעזעת, שבמידה ואמות המידה של תקצוב משפחות הרוצחים והמחבלים תהיינה אחרות, ולא על פי מה שנקבע בחוק הוותיק של הרש"פ, הדברים ייחשבו לגיטימיים. הלוי מציין כי האמריקאים דרשו זאת ואבו מאזן רשם זאת לפניו. אם מידרוג תעריף תקצוב הטרור ישונה הדבר יהיה מקובל על הממשל האמריקאי. "הדבר הזה לא יכול לעבור לסדר היום. אנחנו צריכים להיישיר מבט למציאות ולאזרחים שלנו ולא לחזור על טעויות השבעה באוקטובר. מה שיש בעזה יש בג'נין, ומה שיש בג'נין יש ברמאללה, וישראל נדרשת להיערכות ולגישה התקפית שונה לחלוטין".

לטוענים שהרש"פ היא הגוף השולט שמולו יש לעבוד, אומר חבר הכנסת הלוי כי עלינו להכיר את האויב שמולנו ורק אז נוכל גם לנצח אותו, ולא להתפתות להחלפת האדרת של אותה גברת, אותה ישות פלשתינית שהוקמה במגמה להשמדתה של ישראל, ממש כפי שקבע בשעתו חאג' אמין אל חוסייני. מול הנתון הזה יש להכיר את האויב והאידיאולוגיה שלו ולשנות גישה מגישה הגנתית לגישה הרבה יותר יוזמתית והתקפית.

באשר לאיום האיראני סבור חבר הכנסת הלוי כי נכון היה להגיב מיד עם הטיל הראשון שנורה לעברנו ולא להישאר בעמדת המתנה, אך גם כעת הוא משוכנע שתהיה תגובה כואבת כפי שהבטיח והצהיר ראש הממשלה. מיגור שלטון האייתולות באיראן אמור להיות משימתו של העולם המערבי כולו ולא רק של ישראל, הוא מדגיש.

"אנחנו צריכים לשחרר גם את העם האיראני מהכיבוש האכזרי של המשטר הזה. הוא שורש הצרה ולא רק פעולה צבאית כזו או אחרת שהוא מבצע. בכל מקום שאליו הוא נכנס הוא זורע הרס וחורבן, טרור, סמים ועוד. הוא מממן ארגונים בכל מקום בעולם וחותר בכל מקום, לכן היעד הראשי הוא לא רק משימה ישראלית, אלא משימה כלל עולמית, להוריד את משטר האייתולות באיראן. זו המשימה של הדור שלנו", הוא אומר ומשווה את האתגר לאתגר חיסולו של המשטר הנאצי, מה שלא עשה העולם בשעתו בזמן הנכון ועלה במחיר דמים של עשרות מיליונים ברחבי העולם.

"ראש הממשלה אמר שתהיה תגובה כי לא ניתן לעבור לסדר היום על מציאות שבה מדינה תתקוף אותנו בסדר גודל שכזה ובאיכות שכזו. לכן את המשוואה הנקודתית הזו אנחנו מחויבים לתקן, אבל צודק ראש הממשלה שהמשימה הזו היא משימה גדולה ואני לא בטוח שהיא מוטלת רק על כתפינו, אבל בשביל זה אנחנו צריכים לפנות לדעת הקהל בארה"ב ובאירופה, הרי השטן הגדול של המשטר השיעי הוא ארה"ב, לא ירושלים ותל אביב אלא פריז רומא וושינגטון כדי להחיל את חוקי השריעה בכל העולם. לזה איראן נערכת במשך הרבה שנים בתכנית מסודרת".

מול היערכות איראנית שכזו המערב כולו צריך להתייצב לנוכח מה שהולך ומתברר לו בהתנהלות האיראני של העת האחרונה. "לא קשה לדמיין כמה טילים שינחתו על פריז או רומא, ולכן צריך לגייס אותם. הפניה לדעת הקהל במדינות דמוקרטיות משפיעה למעלה, וזו בהחלט צריכה להיות המשימה שלנו כמדינת ישראל".

על התמשכות המערכה בעזה, אומר הלוי כי הוא היה מאלה שהעריכו את אורכה של המלחמה ואף כתב על כך לרמטכ"ל בשבועות הראשונים למלחמה. "צריך לשנות גישה ברצועת עזה ומילת המפתח היא שליטה. אם ישראל תמשיך לעשות מבצעים כירורגיים בעזה לא ננצח את החמאס. אפשר להרוג מאתיים מחבלים בשיפא, ובאותו זמן נולדו 400 מחבלים במחלקת היולדות שם, כי התשתית האידיאולוגית, חברתית ודתית היא תשתית חמאסית. לכן כדי לעקור אותה מהשורש אתה חייב להיות ברצועת עזה, לשלוט בשטח ובאוכלוסייה ובוודאי בפילדלפי ובמקורות האנרגיה. יהודים צריכים להפסיק לפחד לשלוט בארצם. להחזיר את המילים הללו ללקסיקון שלנו, ואם לא, נגלה בעוד 17 שנה את אותן מפלצות כי לא עקרנו את התשתית מהשורש".