חולצו גופותיהם של החטופים עמית בוסקילה, שני לוק ויצחק גלרנטרדובר צה"ל, תמונה: אבשלום ששוני, פלאש 90

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי קיים הצהרה מיוחדת לפני כניסת השבת שבה הודיע כי הלילה חולצו מרצועת עזה גופותיהם של החטופים יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה הי"ד.

"עמית, יצחק ושני ז"ל נמלטו ממסיבת הנובה, הם חגגו את החיים במסיבת הנובה והם נמלטו, כשהגיעו לשם מחבלים רצחניים, הם הגיעו לעיקול מפלסים. על פי המידע המאומת והאמין שברשותנו - הם נרצחו שם באכזריות על ידי מחבלים והגופות נלקחו לרצועת עזה", הודיע הגרי.

בצה"ל מציינים כי ממידע מודיעיני מאומת יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה ז"ל נרצחו במהלך מתקפת הטרור האכזרית ב-7 באוקטובר בעיקול מפלסים, וגופותיהם נחטפו לעזה על ידי מחבלי חמאס.

עמית, שני ואיציק זכרונם לברכה
עמית, שני ואיציק זכרונם לברכהבאדיבות המשפחות

גופותיהם של החטופים חולצו במהלך מבצע משותף של כוחות צה"ל והיחידה המבצעית של השב"כ, על בסיס מידע שעלה גם בחקירות שב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין. לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה במכון הלאומי לרפואה משפטית ומשרד הבריאות, נציגי צה"ל מסרו במהלך היום הודעה למשפחותיהם. דובר צה"ל קרא בדבריו לציבור להימנע מהפצת שמועות וידיעות לא מבוססות, ולהישמע להודעות הרשמיות.

"צה"ל והשב"כ ממשיכים, גם בשעה זו, בהפעלת כלל האמצעים המבצעיים והמודיעיניים, תוך נטילת סיכונים מבצעיים, על מנת לממש את המשימה הלאומית העליונה להשבת כלל החטופים והחטופות".

ניסים לוק, אביה של שני לוק אמר כי "זה נותן הקלה. היום בבוקר הודיעו לנו שחיילים של צוות קומנדו היו באזור ומצאו גופות והמצב של הגופה היה ממש טוב. היא הייתה במקום יחסית עמוק במנהרה עמוקה ומאוד קרה אז המצב הפיזי הוא ממש טוב. אנחנו מצטערים ומתאבלים, אבל יש הקלה. אנחנו קוראים לציבור להגיע ללוויה ביום ראשון בסריגים. היא הייתה אור בחייה ובמותה, האור הזה ילווה את עם ישראל".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "תנחומים וחיבוק עצוב למשפחותיהם הדואבות והמיוסרות של החטופים שני לוק, יצחק גלרנטר ועמית בוסקילה שגופותיהם חולצו מעזה ויובאו לקבר ישראל. תודה לצה"ל, שב"כ וכוחות הביטחון ובתקווה ותפילה לשובם של כל שאר החטופות והחטופים במהרה. יהי זכרם ברוך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער כבד "הלב נשבר על האובדן הגדול. רעייתי שרה ואני דואבים עם המשפחות. לב כולנו איתן בשעת יגונן הכבד. נחזיר את כל חטופינו, החיים והחללים כאחד. אני מברך את כוחותינו האמיצים שבפעולה נחושה השיבו בנים ובנות לגבולם".

שר החוץ ישראל כ"ץ מסר "הלב נקרע למשמע הבשורה הקשה על מותם של עמית בוסקילה, שני לוק ויצחק גלרנטר ז"ל, שנרצחו במסיבת הנובה וגופותיהם אותרו בעזה והוחזרו לישראל. ‏שולח תנחומים וחיבוק גדול למשפחות ותודה לכוחות הביטחון על המבצע המורכב והכל כך חשוב. ‏יהי זכרם ברוך".

פורום תקווה המאגד משפחות חטופים הביע תנחומים וקרא להמשיך את המבצע הצבאי, "אנו שולחים את תנחומנו למשפחות לוק, גלרנטר, ובוסקילה. אין בשורה קשה מזו. ליבנו אתכם בשעה הנוראה. משמיים תנוחמו. ה' יקום דמם. אנו שולחים את תודתנו והערכתנו לחיילי צה"ל שנלחמו על מנת לחלץ את החטופים ובזכותם הם יובאו לקבר ישראל. היום נוכחנו לדעת שוב, חטופים יחזרו לישראל רק על ידי כוח צבאי נמרץ".

"אלמלא הפעולה ברפיח מאות רוצחים היו משוחררים לרחובות מדינת ישראל והטבח שבוצע ב7/10 היה משוחזר על ידיהם פעם אחר פעם. נוכחנו שוב בעוצמת השיפלות של האויב העומד מולנו. לאחר שחטף אזרחים, ילדים, נשים וגברים. רצח אותם בעודם בשבי וניהל משא ומתן בכחש לשחרורם. מדינת ישראל צריכה להפסיק לדבר עם חמאס. את החמאס צריך להכות, את החמאס צריך לדחוק לפינה ואת החטופים ניתן להחזיר רק על ידי העמקת הפעולות ברצועת הטרור. אמרנו ונחזור שוב ונאמר, עסקאות עקרות ודיונים שאין בהם כלום לא ישיבו את החטופים. כניסה לרפיח, ג'בליה ושאר ערי וכפרי הטרור יחזירו לכאן את הילדים שלנו מהר יותר".

ראש מועצת קרני שומרון יהונתן קוזניץ כתב אחר הצהריים לתושביו "לצערנו לאחר השבוע הקשה, התבשרנו בשעה האחרונה, כי גופתה של עמית אסתר הי"ד בתו של מאיר בוסקילה, תושב מעלה שומרון ושל אילנה, נמצאה וחולצה מעזה יחד עם 2 גופות נוספות. ליבנו עם המשפחה ואובדנה הקשה מנשוא ושולחים חיבוק וחיזוק גדול. בבניין ירושלים ננוחם. ההלוויה תתקיים ביום ראשון ונפרסם את מועדה המדויק בהמשך".

עמית כאמור נמלטה עם חברותיה ממסיבת הנובה תוך שהמחבלים יורים עליהן צרורות. הנהגת נהרגה והאוטו נעצר. עמית נפצעה, התגלגלה מהמכונית ושכבה תחתיה. לפתע המכונית החלה לנוע, המחבלים גילו את עמית וחטפו אותה פצועה ומדממת.