בראיון לערוץ 7 מתייחסת חברת הכנסת טלי גוטליב ליחסי ישראל ארה"ב על רקע הלחימה ברצועת עזה וטוענת כי כפי שהדברים נראים ישראל אינה אלא קולוניה אמריקאית או עוד כוכב בדגל האמריקאי.

"אין לי הסבר למה שקורה כאן. לא משנה שהחיילים והדרג הטקטי עשו עבודה אדירה בעזה אבל כבר חודש לא נכנסים לרפיח כי ארה"ב לא רוצה שניכנס לרפיח, אבל בלי רפיח לא מחסלים את חמאס וגם לא ממוטטים אותו כי יש שם ברפיח שני גדודים עצימים מאוד. זה גם לא מספיק כי עזה תצא מהמלחמה הזו מחוזקת יותר מבעבר כי יהיה לה נמל. וזו הפעם הראשונה שיהיה ניתוק בין ישראל להכנסת סחורות לעזה. זה נראה נורמאלי?".

גוטליב ממשיכה ואומרת כי גם אם יכנו זאת בשמות שונים וכיבוסי מילים רציף הוא נמל ולא מדובר ברפסודות אלא בנמל שיהפוך את עזה, שרוב אוכלוסייתה היא אנשי טרור שטבחו ורצחו בנו וממשיכים לפגע בנו, לבעלת כוח רב הרבה יותר.

"אנחנו לא במצב שבו יירו עלינו טיל ואנחנו משיבים. הדבר הזה לא יקרה יותר. כשהגיעה לכאן נושאת המטוסים של ארה"ב אמרתי אוי ואבוי לכולנו. איזה מסר זה שולח. הרי נושאת המטוסים האמריקאית לא תשלח טיל לעזה. ההגעה שלה אומרת שישראל לא יכולה לבד והם באים לעזור לנו. אז יש לי חדשות, זה לא רק לא עזר אלא פגע בנראות שלנו, זה שלח מסרים לא נכונים. כל הפוליטיקאים הודו ורק אני לא".

גוטליב מציינת כי היא "דוגלת בעם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב. אם אתה רוצה עצמה, כוח, עמידות ונראות של המדינה שלך אתה חייב לעמוד על שתי רגליך. אחרי שחיסלו וכבשו אותי אני צריכה להגיד 'הן' למישהו?", היא אומרת ומזכירה את המפגש של מנחם בגין המנוח בשנת 82' עם הסנטור הצעיר אז ג'ו ביידן שאמר לו שאם לא יסור למרותה של ארה"ב לא תהיה לישראל תמיכה אמריקאית. בגין השיב לביידן שהוא לא יאיין לא עליו ולא על העם שלו. "ככה מדברים. זו ישראל. במלחמה עצימה שכזו עם פעילות הרואית כל כך של חיילינו אתה רואה הרכנת ראש של המנהיגות".

על תגובת נתניהו להתבטאותו החריפה של ביידן, אומרת גוטליב כי הדרך הנכונה להגיב לנשיא האמריקאי היא ש"לישראל יש לא רק את הזכות להגן על עצמה, אלא גם את החובה להגן על עצמה, וישראל מבינה את האויב והיא לא תדבר אליו בשפה מערבית מלטפת".

בדבריה מזכירה גוטליב את דבריו של חאלד משעל ולפיהם בעיני הפלסטינים הארץ כולה, מהנהר ועל הים, תהיה למדינה אחת והיא פלשתין ולחזון הציוני אין מקום ומקומו בים. "מי שהגה את האתוס הפלסטיני היא חאג' אמין אל חוסייני, המופתי של ירושלים שהיה קצין אס.אס. זו ההיסטוריה, זו המורשת ורק אנחנו יודעים איך לפעול נכון".

לטוענים נגדה שאינה אשת צבא היא מגיבה ואומרת: "אני יודעת מה אני כן. אני כן אוהבת את העם שלי, את המדינה שלי ומבינה את האתוס הפלסטיני". לטענת החימוש האמריקאי הנצרך כל כך בישראל מזכירה גוטליב כי את הפריצה ליישובי העוטף ביצעו מחבלי החמאס לא עם מטוסים טנקים ומסוקים, אלא עם טויוטות קלצ'ניקובים ו-RPG. "אז עם כל הכבוד למה שארה"ב מספקת לי, ותודה רבה, בל נשכח שגם אנחנו, ישראל, מעצמה אדירה".

עוד מזכירה חברת הכנסת גוטליב את יתרונם של שרי ביטחון שלא הגיעו מהזירה הצבאית, עמיר פרץ שהוביל את פרויקט כיפת ברזל ופרופ' ארנס שהוביל את פרויקט הלביא, המטוס הטוב בעולם. "לא יעלה על הדעת שנשיא ארה"ב ידבר על ראש הממשלה שלי ויגיד שהוא עושה נזק יותר מתועלת. התעוזה הזו של נשיא ארה"ב... הוא לא ייתן לנו תחמושת? בוודאי שהוא ייתן תחמושת. הוא תלוי בארה"ב. הוא צריך אותנו כאן כמעצמה וכדמוקרטיה במזרח התיכון. אני כבר לא מתרשמת מהאדנות הזו שבה הם חושבים שאם הם יגידו משהו אנחנו נגיד אמן כן יהי רצון. לא. אנחנו מפעילים את ההיגיון שלנו, מסתכלים למציאות בעניים ורוצים שיחזרו למדינת ישראל הכוח החוסן והעוצמה".

על החקירות הפנימיות שכבר החלו בצבא, אומרת גוטליב כי אכן יש לבדוק מדוע הרמטכ"ל לא סיפר לראש הממשלה שעומדים לכבוש בשבעה לאוקטובר "רק" שני קיבוצים ו"לא העיר את ראש הממשלה בשביל זה. ראש אמ"ן לא אסף מודיעין או אסף והתעלם ושניהם חמורים, התעלם מהסימים, התעלם מנפח התקשורת שהופעל על ידי חמאס ומאזהרות מתזוזה אדירה של ארגוני טרור לעבר מדינת ישראל. הם יבדקו את עצמם... הרמטכ"ל הגדיל ואמר שהוא רוצה ממצאים בתוך שבועיים. הוא רוצה ממצאים בתוך שבועיים מ-2018 ועד היום... התחקיר יהיה מעולה", אומרת גוטליב בציניות.