הרב יונה גודמן: 'הורים, אתם נדרשים היום לחינוך אחר'

פינה מספר 17 בסדרת "חינוך מהבית" עם הרב יונה גודמן - לחצו כאן כדי לצפות בכל הפינות

הרב יונה גודמן מסביר בשיחתו השבועית, כיצד העולם הרחב וערכיו משפיעים על ילדי כולנו, אפילו משפחות הגרות בישוב קטן ומרוחק. לדבריו, כולנו צריכים להבין שערכי יסוד שטופחו אצל ילדים בטבעיות בדור של הסבא, כעת צריכים הכוונה ושיח במשפחה.

את דבריו מדגים הרב גודמן בשני תחומים. לדעתו, בציבור הדתי לא היה צורך בעבר לדבר על הבעיה בירידה מהארץ או על הברכה שיש במשפחות גדולות, למי שזוכה ויכול. לדבריו, אלו אמנם דוגמאות קצה, אך גם בהן כדאי להבין שילדינו חשופים להלכי רוח אחרים, ועלינו להעמיק את היסודות, למרות שכאשר אנו היינו ילדים לא היה בכך צורך.

הרב גודמן אומר שלא די לתאם טכנית עם הילד מתי נוסעים לחתונה, אלא כדאי לנצל את השיח להבהרה של הברכה הטמונה בנישואין ובמשפחה, וכן הלאה. בה בעת, גודמן מציע לראות גם את הצד החיובי של אתגרי הדור.

לדעתו: "בזכות הצורך לעסוק גם בנושאים כאלו, שבעבר היו 'מובנים מאליהם', יש לנו הזדמנות להעמיק את השורשים ולבנותם בצורה איתנה יותר".

הרב גודמן מסיים בקריאה להורים להבין שאתגרי חינוך הילדים השתנו ומשתנים, וכי עליהם להתאים את פועלם כדי להמשיך ולחנך לצמיחה לאורה של אותה תורה שניתנה לנו מסיני.